Vonkajšie rolety

Vonkajšie rolety

Vonkajšie rolety – plastové / hliníkové

Skvelým riešením tienenia a ochrany vašich okien z vonku sú práve vonkajšie plastové rolety. Chránia vás nie len pred slnkom ale aj vaše okná pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

 • Ochrana voči slnku
 • Ochrana voči zlým poveternostným podmienkam
 • Dostupná výmena lamiel a šnúry
 • Variácia priesvitných a bielych lamiel
 • Lacný servis
 • Nízka cena oproti vonkajším žalúziám
Vonkajšie plastové rolety použitie z vonku
plissé sieťky

Fúka a stále fúka

Vietor na balkóne môže predstavovať nepríjemný faktor, ktorý vám môže znepríjemniť chvíle relaxu na otvorenom priestore. Jeho neustále fúkanie môže spôsobiť hlučnosť a nepohodlie, čím znemožňuje plnohodnotné vychutnávanie si kávičky či čítania. Okrem toho vietor prináša so sebou aj prach a nečistoty, ktoré môžu skaziť vaše obľúbené okamihy.

Riešenie je však na dosah ruky. Naše vonkajšie rolety sú ideálnym spôsobom, ako vytvoriť príjemné a chránené prostredie na vašom balkóne. S ich pomocou jednoducho regulujete priepustnosť vetra a svetla podľa vašich potrieb, čím vytvárate optimálne podmienky pre pohodlný relax na balkóne. Už nebudete musieť trpieť nepriaznivými vplyvmi počasia, keď si budete užívať svoj obľúbený čas vonku.

Vonkajšie rolety – Výhody

Regulácia teploty

Vonkajšie rolety dokážu regulovať aj teplotu u vás doma. Ich skvelou výhodou je že počas zimy a studených dní vám pomôžu udržať teplo u vás doma a naopak počas teplých dní cez leto vám pomôžu udržať nižšiu teplotu ako keby ste ich nemali.

Odhlučnenie

Rolety sú schopné aj odrážať hluk z vonku. Nie každý byt či dom je postavený v prostredí kde je ticho. Keď máte pred domom škôlku alebo hlučnú frekventovanú cestu, rolety vám pomôžu aspoň trošku znížiť okolitý hluk.

Odolnosť

Plastové a hliníkové rolety sú odolné voči zlým poveternostným podmienkam. Chránia vaše okná z vonku. Rolety na altánku dokážu odolať aj vetru a tak chrániť vaše pohodlie. Pri správnej šírke rolety nehrozí ani vytrhnutie silnou víchricou.

Životnosť

Vonkajšie plastové a hliníkové rolety majú dlhú životnosť. Vrchný bubon je z kovu ktorý väčšinou aj po desiatkach rokoch stále slúži. Lamely sú síce z plastu ale pokiaľ máte bielu farbu, nemusíte sa báť ani zažltnutia ako pri priesvitných.

Zatemnenie

Schopnosť zatemnenia je pri roletách lepšia ako pri akomkoľvek vnútornom tienení. Pri zatiahnutých roletách (ak sú biele) ostáva vnútri absolútna tma ako by bola noc. Ak si chcete pospať aj cez deň, vonkajšie rolety sú skvelá voľba.

Ochrana

Vonkajšie rolety ako spôsob ochrany. Ak bývate na zníženom prízemí, jeden zo spôsobov ako lepšie chrániť váš byt, je namontovať si vonkajšie rolety. Vonkajšie rolety chránia nie len pre ľuďmi ale aj zvieratami či slnkom.

 • Vonkajšie plastové rolety sa skladajú z drevených hranolov, plastových koľajníc, kovového bubna a samotných lamiel.
 • Vonkajšie rolety sa vyťahujú hore šnúrou. Ovládanie môže byť buď za použitia automatu alebo manuálne.
 • Vonkajšie rolety sa montujú a uchytávajú prevažne do drevených hranolov.
 • Drevené hranoly (môžu byť natreté aj na bielo) sa musia uchytiť vždy po bokoch otvoru ktorý idú zakryť vonkajšie plastové rolety, môže sa jednať o balkóny, okná, stupačky, altánky a tak ďalej.
 • Vonkajšie plastové rolety sú schopné zachytávať a chrániť vaše okná / balkón pred zlými poveternostnými podmienkami.
 • Aby boli vonkajšie plastové rolety účinné a vietor ich nevytrhol, odporúčame ich rozdeliť na viac častí.
 • Lamely sú plastové a najpredávanejšie sú vo farbách priesvitnej (jemne modrý nádych) a bielej.
 • Biele lamely dokonale zatemnia pred svetlom a nepreniknú k vám domov ani tie najmenšie lúče.
 • Priesvitné lamely majú skôr účel chrániť vaše okno pred poveternostnými podmienkami ako slnečnými lúčmi.
 • Vonkajšie plastové a hliníkové rolety Nie sú vode-nepriepustné.
 • Vonkajšie plastové rolety sú veľmi jednoduché na údržbu.
 • Čistenie je možné ako aj z vlhkou handričkou tak aj s chemickými prostriedkami. Lamely a bubon sú z plastu a sú odolné voči vonkajším podmienkam preto ich viete čistiť oveľa viac ako vnútornú tieniacu techniku.
 • Biele lamely majú veľmi dlhú životnosť aj vyše 20 rokov.
 • Priesvitné lamely zvyknú od 5 až 10 rokov zažltnúť v závislosti od slnka. Na veľmi slnečnej strane zvyknú zažltnúť oveľa skôr
 • Lamely sa však dajú vymeniť aj o niekoľko rokov.
 • Všetky komponenty na vonkajších roletách sa dajú meniť (šnúra, automat, lamely, vodiace lišty, bubon ale aj drevené hranoly).
 • Najčastejší servis sa robí práve pri roztrhnutej šnúre a výmene automatu.
 • Veľkou výhodou servisu je nízka finančná náročnosť. Súčiastky ktoré trpia najviac na poškodenie opotrebovaním, sa dajú lacno vymeniť.
 • Neodporúčame demontovať rolety svojpomocne.

Galéria

Vonkajšie rolety
Vonkajšie rolety biele z vonku
Vonkajšie rolety priesvitné
Vonkajšie rolety biele z vnútra
Vonkajšie rolety biele

Často kladené otázky

Aká je na vonkajšie rolety cena?
V ktorých mestách pôsobí vaša firma?
Ako dlho trvá dodanie a montáž žalúzií?

Dodanie trvá približne 2 a pol týždňa a montáž od 1 hodiny až po 4-5 hodín. Záleží od náročnosti montáže a počtu kusov. Každopádne bude lepšie keď si vybavíte v daný deň montáže voľno z práce. Montáž totiž trvá oveľa dlhšie ako montáž klasických žalúzií.

Prečo si vybrať vonkajšie rolety práve od nás?

Vysoká spokojnosť zákazníkov

Veľkú časť našich realizácií napĺňajú práve naši už existujúci zákazníci a zákazníci ktorý sa k nám dostali cez odporúčania. Kvalitná práca má za následok neustále vracajúcich sa zákazníkov.

Výhodná cena

Sme lacný. Áno dovolím si tvrdiť že naše ceny sú dostupné pre každého. V konkurzoch a súťažiach pri veľkých budovách a firmách je už pomaly tradíciou, že veľké zákazky vyhrávame. Preto si naše produkty môže dovoliť každý.

Garantovaná kvalita

Kvalitných dodávateľov sme hľadali roky. Neuspokojili sme sa s priemernosťou. Chceme aby naše produkty, mali dlhú výdrž a lacný servis pre zákazníka. Preto niektoré produkty na trhu, nemontujeme pre ich vysokú kazivosť.

Tím profesionálov

Naši montéri majú dlhoročné skúsenosti s montážou tieniacej techniky. Pomôžeme vám vybrať to najlepšie tienenie ku vám do bytu, kancelárie či firmy. Okrem a-typov nemáme problém s akýmkoľvek druhom okna.

20-ročné skúsenosti

Pri našich začiatkoch pred 20timi rokmi mnohé druhy tienenia ešte ani neexistovali. Prešlo nám cez ruky obrovské množstvo zákazníkov a namontovaných produktov. Tie najlepšie sme vybrali a nájdete ich v našej ponuke.

Najnovšie inovácie a trendy

Tienenie dnes a kedysi sa zmenilo. Prišli na trh nové produkty. Ideme s dobou a preto tie najnovšie trendy vyhľadávame a skúšame. Až keď produkt spĺňa naše kritériá kvality, dávame ho do ponuky pre vás.

Naši obchodní partneri a dodávatelia vonkajších roliet

logotyp Michal Kohút