Žalúzie vnútorné

Vnútorné žalúzie – horizontálne

Žalúzie vnútorné

Najpoužívanejší produkt na tienenie. Žalúzie sú vhodné úplne všade, kancelárie, súkromné byty či školy. Hlavná výhoda žalúzií spočíva hlavne v ich dostupnosti a cene.

 • Cenovo dostupné
 • Veľmi široká škála odtieňov a farieb
 • Jednoduchá manipulácia
 • Lacný servis
 • Vhodné aj na strešné okná
 • Rýchle dodanie
Horizontálne žalúzie bledé jemný vzor
plissé sieťky

Vedeli ste o tom že… ?

Žalúzie vnútorné majú bohatú históriu, ktorá siaha až do orientálnych háremov, kde ich predchodkyne, husté okenné mriežky mašrabíjí, pomáhali udržiavať súkromie. Ich vývoj pokračoval v 16. storočí na juhu Európy, najmä v Taliansku a južnom Francúzsku, kde začali používať horizontálne drevené žalúzie na reguláciu slnečného svetla a súkromia.

Slovo „žalúzie“ pochádza z francúzskeho „Jalousie,“ čo v preklade znamená „žiarlivosť,“ a to preto, že tieto zariadenia nielen chránili pred slnečným žiarením, ale aj umožňovali ženám pozerať sa von cez husté okenné mriežky, pričom z ulice nebolo vidieť do vnútra domu, čo bránilo žiarlivosti manželov a zároveň udržiavalo súkromie.

Žalúzie vnútorné – Výhody

Cena

Servis

Žalúzie cena predurčuje aj na nízkorozpočtový a dostupný servis. Servis žalúzií, je vďaka veľkému množstvu náhradných a ľahko vymeniteľných súčiastok, veľmi dostupný. Dajú sa vymeniť krytky, silóny, retiazka, spojky, úchytky ale aj celé plastové bočnice.

Údržba

Údržba vnútorných žalúzií je veľmi jednoduchá. Častokrát stačí prejsť len vlhkou handričkou a očistiť lamely a vrchný nosník od prachu. Čas od času sa môže stať že sa nejaký komponent z plastu poškodí. Výhoda údržby je teda prepojená aj s jednoduchým servisom, kde stačí daný komponent len vymeniť.

Rýchle dodanie

Rýchle dodanie zdobí tento produkt na vnútorné tienenie pokiaľ chcete okamžite vyriešiť problém so slnkom či neželanými pohľadmi. Žalúzie sú najčastejšie vyrábaný produkt na vnútorné tienenie a vďaka tomu je aj ich výroba najlepšie spracovaná čo zabezpečí aj najrýchlejší spôsob dodania až ku vám domov. Štandardne čas dodania sa pohybuje okolo 1 týždňa.

Ochrana súkromia

Hliníkové horizontálne žalúzie vnútorné sú najčastejšie používaným produktom na tienenie a ochranu súkromia. Používajú sa prakticky všade. Lamely sú prispôsobené tak, aby sa dali naklápať ľubovoľne za použitia retiazky a mohli ste zastrieť úplne alebo si prispôsobiť zorné pole pre vaše oči tak, aby ste videli von. Vnútorných žalúzií je veľké množstvo druhov a dajú sa použiť aj na strešné okná a podobne.

Flexibilita

Žalúzie môžete namontovať na takmer každý druh okna. Dajú sa vyrobiť aj šikmé žalúzie na A-typy. Žalúzie je možné osadiť na plastové alebo drevené okná. Žalúzie sa samozrejme vyrábajú aj na strešné okná. Farebné spektrum rôznych variácií lamiel, rebríčka, stuhy či hliníkového nosníka je azda najširší z pomedzi všetkých interiérových tienení. Pokiaľ si neviete vybrať farbu pri inom produkte, žalúzie vám rozhodne ponúknu alternatívu.

 • Horizontálne žalúzie sa skladajú z nosníku ktorý je z kovu a lamiel. Vrchný nosník je možné zhotoviť aj z hliníku aby nehrdzavel vo vlhkom prostredí ako je kúpeľňa.
 • Lamely sú hliníkové. Skrz cez hliníkové lamely ide rebríček, stuha a silón.
 • Žalúzie sú ovládané pomocou retiazky. Súčasťou retiazky je aj spojka a namontovaná úchytka pre zachytenie retiazky.
 • Ovládanie žalúzií je veľmi jednoduché, dajú sa naklápať do ľubovoľnej polohy a tiež vytiahnuť hore alebo stiahnuť dole.
 • Na žalúzii je možnosť použiť prevodovku a nekonečnú retiazku, vďaka čomu sa aj veľké žalúzie nebudú namáhať a zbytočne kaziť.
 • Žalúzie sú celotieniace ale dajú sa použiť aj klasické v prípade že už máte v byte necelotieniace žalúzie.
 • Minimálna výška pre výrobu je 17cm. Maximálna výška je 300 cm ale pre uznanie reklamácie len 250 cm. Maximálna šírka je 250 cm.
 • Maximálna plocha je 2,60 m2. Minimálna účtovná plocha je 0,5 m2.
 • Lamely majú štandardne 25 mm ale je možnosť použitia aj lamiel so šírkou 16 mm.
 • Vo vzorkovníku je možnosť vybrať si s viac ako 90 farebných variácií a druhov lamiel.
 • Pri montáži sa použijú 4 šróby na vrchný nosník, 2 šróby na úchytku a 2 dierky na kolíky (hríbiky) na spodku.
 • Žalúzie vnútorné pre správne používanie nesmú mať v okolí nič, čo by mohli brániť ich funkčnosti.
 • Neodporúčame mať na parapete príliš blízko kvety k žalúziám ktoré by mohli svojimi kvetmi a listami prekážať pri používaní žalúzií. Kvety sa môžu zachytiť o rebríček alebo stuhu a poškodiť ju.
 • Pri poškodení stuhy alebo rebríčka oprava už nie je možná.
 • Ak sa poškodí stuha ktorá vyťahuje žalúzie, už nie je možné žalúzie vytiahnuť hore.
 • Pri poškodení rebríčka sa poškodí funkčnosť naklápania lamiel a regulácia svetla bude znemožnená.
 • Pri odtrhnutí silónu alebo poškodení silónu funkčnosť žalúzií ostane zanechaná. Silóny sa ale dajú vymeniť.
 • Pokiaľ sa vám vyvlečie retiazka, dá sa naspäť nahodiť ale pokiaľ sa roztrhne a poškodí, už je potrebné ju vymeniť.
 • Vymeniteľné časti na žalúziách sú silóny, bočné krytky, retiazka, bočnice, spojky, úchytky a tiež hríbiky na spodku.
 • Pri údržbe žalúzií si dávajte veľký pozor aby ste nepoškodili pásku, rebríček a silóny.
 • Údržba nie je zložitá, veľa krát stačí prejsť vlhkou handričkou a odstrániť prach zo žalúzie.
 • V prípade že je žalúzia umiestnená v kuchyni kde môžu jednotlivé lamely zachytávať aj mastnotu, môžete použiť aj chemický prostriedok.
 • Pri údržbe a čistení lamiel je dôležité netlačiť na samotné lamely nakoľko sú náchylne na preliačeniny a pokiaľ sa zohnú, už sa nedajú dať do pôvodného stavu.

Galéria

Žalúzie vnútorné
Žalúzie vnútorné na dvere s imitáciou
Žalúzie vnútorné striebristé
Žalúzie vnútorné detail rebríček
Žalúzie vnútorné Vzorky drevených lamiel
Žalúzie vnútorné farba antracit dvojdielne okno
Žalúzie vnútorné čierne
Žalúzie vnútorné zlatý dub
Žalúzie vnútorné striebristá vzorka
Žalúzie vnútorné čierne lamely
Žalúzie vnútorné vzorka
Žalúzie vnútorné strieborné
Žalúzie vnútorné balkónová stena
Žalúzie vnútorné Vzorky farebných lamiel
Žalúzie vnútorné farby antracit
Žalúzie vnútorné imitácia dreva
Žalúzie vnútorné strieborné so vzorkou
Žalúzie vnútorné detail
Žalúzie vnútorné Vzorky vzorovaných lamiel

Často kladené otázky

Aká je na žalúzie cena?
V ktorých mestách pôsobí vaša firma?
Ako dlho trvá dodanie a montáž žalúzií?

Dodanie je už do 1 týždňa. Žalúzie vnútorné majú najrýchlejšie dodanie z pomedzi interiérového tienenia. Montáž žalúzií u vás doma je tiež veľmi rýchla. Naším skúseným montérom trvá montáž jednej žalúzie do 6 až 8 minút.

Prečo si vybrať žalúzie vnútorné práve od nás?

Vysoká spokojnosť zákazníkov

Veľkú časť našich realizácií napĺňajú práve naši už existujúci zákazníci a zákazníci ktorý sa k nám dostali cez odporúčania. Kvalitná práca má za následok neustále vracajúcich sa zákazníkov.

Výhodná cena

Sme lacný. Áno dovolím si tvrdiť že naše ceny sú dostupné pre každého. V konkurzoch a súťažiach pri veľkých budovách a firmách je už pomaly tradíciou, že veľké zákazky vyhrávame. Preto si naše produkty môže dovoliť každý.

Garantovaná kvalita

Kvalitných dodávateľov sme hľadali roky. Neuspokojili sme sa s priemernosťou. Chceme aby naše produkty, mali dlhú výdrž a lacný servis pre zákazníka. Preto niektoré produkty na trhu, nemontujeme pre ich vysokú kazivosť.

Tím profesionálov

Naši montéri majú dlhoročné skúsenosti s montážou tieniacej techniky. Pomôžeme vám vybrať to najlepšie tienenie ku vám do bytu, kancelárie či firmy. Okrem a-typov nemáme problém s akýmkoľvek druhom okna.

20-ročné skúsenosti

Pri našich začiatkoch pred 20timi rokmi mnohé druhy tienenia ešte ani neexistovali. Prešlo nám cez ruky obrovské množstvo zákazníkov a namontovaných produktov. Tie najlepšie sme vybrali a nájdete ich v našej ponuke.

Najnovšie inovácie a trendy

Tienenie dnes a kedysi sa zmenilo. Prišli na trh nové produkty. Ideme s dobou a preto tie najnovšie trendy vyhľadávame a skúšame. Až keď produkt spĺňa naše kritériá kvality, dávame ho do ponuky pre vás.

Naši obchodní partneri a dodávatelia žalúzií

logotyp Michal Kohút