Rolety Deň a Noc

Deň a Noc rolety – Výber medzi Eleganciou a Funkcionalitou

Rolety Deň a Noc sú kombináciou moderného štýlu a prístupného ovládania svetla a súkromia. Vyžiadajte si bezplatnú cenovú ponuku. Ich jedinečný dizajn a praktické výhody ich robia skvelou voľbou pre každú miestnosť. Kombinujú funkčnosť s eleganciou, umožňujú plynulú reguláciu svetla a dodávajú interiéru moderný šmrnc. Deň a noc sú bez-údržbové a jednoducho ovládateľné, sú ideálnym riešením pre optimálne množstvo svetla a súkromia vo vašich priestoroch. Výhody ktoré prinášajú prevyšujú ich konkurenciu a preto sa stávajú v súčasnosti najmodernejším spôsobom tienenia v domácnostiach.

Prečo Deň a Noc rolety?

Hľadáte niečo medzi klasickými žalúziami a látkovými roletami? Deň a noc rolety skvele prepájajú výhodné funkcie oboch produktov. Dokážu zatemniť ako látkové rolety ale viete si aj prispôsobiť stupeň svetelnosti.

 • Nedržia prach (sú napustené anti-statickou látkou)
 • Bez-údržbové
 • Netrhá sa retiazka (nemá spojku)
 • Jednoduchá manipulácia
 • Nemajú silóny a pásku čo dvíha žalúzie (nemá sa čo roztrhnúť)
 • Majú hliníkový bubon a hliníkové bočné lišty
Roletky deň a noc žltkasté béžové
plissé sieťky

Máte radi zebry?

Zebra je nádherné zviera, ktoré sa vyskytuje v afrických savanách a stepiach. Je charakterizovaná svojimi výraznými čiernobielymi pruhmi na štíhlej postave. Jej pruhovaný vzor nie je len estetickým znakom, ale má aj praktické využitie pri ochladzovaní tela a odplašovaní hmyzu. Jej hlava má veľké oči a uši, čo jej pomáha vnímať svoje prostredie. Zebra je spoločenské zviera, ktoré často cestuje v stádach. Je to jedinečný a fascinujúci tvor, ktorý pridáva k rozmanitosti afrického ekosystému.

Naše rolety deň a noc získali prívlastok „zebra“ rolety práve vďaka typickým pruhom ktoré sa podobajú na pruhy zebry. Zebra má síce pruhy len čiernobiele no naše rolety ponúkajú široké spektrum farebných variácií látok od bielej cez hnedú a farby dúhy až po odtiene sivej. Vyberte si ten váš. Získajte bezplatnú cenovú ponuku.

Rolety Deň a Noc – Výhody

Dvojitá Funkčnosť

Rolety deň a noc kombinujú striedavo priehľadné a nepriehľadné pruhy látky, ktoré sa pri stiahnutí prekrývajú. Umožňujú tak presnú reguláciu svetelných podmienok v miestnosti. Okrem nastavenia pruhov podľa potreby sa rolety dajú aj celé vytiahnuť hore.

Estetika

Vodorovné pruhy látky vytvárajú elegantné vzory, oživujúce interiér hrou svetiel a tieňov. Roletky Deň a Noc sú ideálnym doplnkom pre súčasné a minimalistické interiéry. Ich čistý dizajn sa hodí do každého interiéru. V ponuke máme veľa farebných variácií látky.

Ovládanie

Ovládanie Deň a Noc rolety je jednoduché a pohodlné. S možnosťou použitia bežnej retiazky, môžete jednotlivo alebo súčasne nastaviť polohu pruhov látky podľa vašich potrieb. Látka je ľahká preto tlak váhy vytváraný na retiazku je minimálny a retiazka sa netrhá.

Nenáročná údržba

Celý mechanizmus je umiestnený vo vnútri v hliníkovom bubne tak údržba je len na povrchovej úrovni. Látka je napustená anti-statickým prípravkom vďaka čomu nedrží prach. Deň a noc rolety sú viac-menej bez-údržbové. Kvalita produktu má za následok minimálny servis aj po skončení záručnej doby.

Trvácnosť

Bubon a bočné lišty na rolete sú z hliníku. Hliník je oveľa trvácnejší materiál ako bežný kov použitý na žalúziách alebo plast. Hliník nezhrdzavie ani nestratí pevnosť či farbu ako plast. Látka je veľmi odolná a tiež má dlhú životnosť. Rolety sa ale neodporúčajú inštalovať do kúpeľní, kde by sa látka mohla znehodnotiť veľkou vlhkosťou.

Odolnosť

Rolety deň a noc na rozdiel od žalúzií, nemajú žiadne silóny ani pásku ktorá ich vyťahuje. Najväčší problém žalúzií je práve v tom, že sa trhajú silóny a páska. Na deň a noc roletách sa tým pádom nemá čo roztrhnúť. Sú odolnejšie voči bežným poškodeniam ktoré majú iné interiérové produkty na tienenie.

Technické údaje roliet deň a noc

 • Deň a noc rolety sa skladajú z hliníkového bubnu, hliníkových bočných líšt a samotnej látky. Mechanizmus ktorým sa látka posúva hore a dole je umiestnený v bubne.
 • Látka sa posúva sa retiazkou na ktorej je umiestnené závažie.
 • Bubon je z pevného zosilneného hliníku a prichytáva sa štyrmi šróbmi na rám okna alebo do zasklievacej lišty.
 • Bočné lišty sú tiež z hliníku a dajú sa použiť dve varianty. Prvá varianta je rovná lišta na rovnú zasklievaciu lištu a druhá varianta je oblá lišta na oblú zasklievaciu lištu. Bočné lišty sa lepia obojstrannou penovou páskou.
 • Rolety majú široké farebné spektrum aj bubnu a hliníkových líšt ale aj látky. Je možná imitácia dreva alebo nástrek RAL farbami.
 • Látka je napustená anti-statickým prípravkom vďaka čomu nedrží prach.
 • Na spodku látky je závažie v podobe hliníkovej tyče.
 • Výroba maximálnej výšky rolety závisí od použitého materiálu, pri vyšších rozmeroch je riziko že nevytiahnete látku až po vrch. To sa môže stať hlavne pri balkónových dverách alebo veľkých francúzskych oknách. Odporúčaná výška je do 1800 mm.
 • Vďaka jednoduchému prevedeniu sa nemusia vŕtať spodné dierky na silóny (rolety neobsahujú silóny) a tiež sa nevŕtajú dierky na úchytky (používa sa miesto nich závažie)
 • Deň a noc rolety môžu ostať v akejkoľvek výškovej polohe a nepotrebujú byť zachytené úchytkou ako pri žalúziách lebo nepadajú dole.
 • Montáž nie je vhodná do prostredia ktoré obsahuje príliš veľa vlhkosti či je príliš prašné. Ideálne prostredie je interiér bytu či kancelárie. Nevhodné prostredie je napríklad výrobná hala plná prachu.

Údržba roliet deň a noc

 • Pre správnu funkciu rolety by nemali na parapete prekážať žiadne predmety ako kvety a podobne ktoré by sa mohli zachytiť o látku a poškodiť ju
 • Pri posúvaní látky retiazkou je dôležité aby ste látku držali rovno. Retiazka pri posúvaní šikmo sa môže drať o vymedzený priestor ktorý sa nachádza v krytke. Je dôležité aby sa pri manipulácii s retiazkou používal len tento vymedzený priestor.
 • Hliníkový bubon a bočné lišty je možné očistiť vlhkou handričkou.
 • Povrch látky je antistatický, a teda zamedzuje usádzaniu prachu na látke. Ak sa ale stane že na nej zbadáte hrubšie nečistoty, odstraňujte ich veľmi opatrne aby nedošlo k poškodeniu samotnej látky.
 • Rolety nie sú vhodné do vlhkých a prašných prostredí. Montáž sa preto neodporúča do kúpeľní a výrobných hál kde môžu byť vystavené nevhodným podmienkam.
 • Vyhýbajte sa kontaktu s vodou. Látka sa nesmie umývať vodou ani ošetrovať žiadnym iným chemickým prípravkom.
 • Pri poškodení látky je možná výmena látky za inú. To isté platí aj pri poškodení krytky.
 • Bočné lišty sú nalepené obojstrannou penovou páskou. Pri odlepení pásky stačí starú pásku jednoducho zoškriabať a nalepiť novú pásku.
 • Roletu neodporúčame demontovať svojpomocne a neodborne, aby pri manipulácii nedošlo k poškodeniu.

Galéria

Rolety deň a noc šedé na rúžovej stene
Rolety deň a noc zlatý dub
Rolety deň a noc šedé
Rolety deň a noc hnedé v izbe z časti na deň zastreté
Rolety deň a noc v spálni
Rolety deň a noc čistý dizajn
Rolety deň a noc tyrkysové
Rolety deň a noc antracit
Rolety deň a noc hnedé s troma spôsobmi zastretia
Rolety deň a noc dvojdielne okno
Rolety deň a noc šedý dizajn
Rolety deň a noc hnedé v izbe na noc zastreté
Rolety deň a noc hnedé + antracit
Rolety deň a noc pásikavé v kuchyni
Rolety deň a noc
Rolety
Rolety deň a noc imitácia dreva
Rolety deň a noc izba
Rolety deň a noc strieborné
Rolety deň a noc ružové
Rolety deň a noc biele
Rolety deň a noc pásikavé
Rolety deň a noc
Rolety deň a noc do kuchyne
Rolety deň a noc hnedé na bielom okne
Rolety deň a noc žlté
Rolety deň a noc vo fialovej obývačke
Rolety deň a noc v kombinácii s vertikálnymi žalúziami
Rolety deň a noc bledé
Rolety deň a noc

Odporúčame sieťky na okná

Najpredávanejší produkt na tienenie u nás na rol.sk spolu s najpredávanejšou ochranou proti hmyzu. Kúpte si ich spoločne. Sieťky na okná vás ochránia pred otravným hmyzom a zároveň pomôžu aj ochrániť vaše rolety deň a noc.

Vedeli ste že v dome kde je väčšia koncentrácia múch môžu muchy pošpiniť bledú látku vašich roliet deň a noc? Z našich skúseností sa to bohužiaľ deje. V prvom rade odporúčame výber tmavšej látky a v druhom rade odporúčame aj sieťky na okná. Sieťky proti hmyzu môžu ochrániť váš dom od zbytočného hmyzu a vy tak vyriešite „2 muchy jednou ranou“ doslova. Pozrite si aj ako si vybrať sieťky do bytu prípadne si zažiadajte bezplatnú cenovú ponuku.

Sieťky proti hmyzu

Alternatívy roliet deň a noc

Ak ste sa ešte nerozhodli pre rolety deň a noc, zvážte alternatívy v podobe: plyssé rolety, látkové rolety alebo vnútorné žalúzie

Prečo si vybrať rolety deň a noc práve od nás?

Vysoká spokojnosť zákazníkov

Veľkú časť našich realizácií napĺňajú práve naši už existujúci zákazníci a zákazníci ktorý sa k nám dostali cez odporúčania. Kvalitná práca má za následok neustále vracajúcich sa zákazníkov.

Tím profesionálov

Naši montéri majú dlhoročné skúsenosti s montážou tieniacej techniky. Pomôžeme vám vybrať to najlepšie tienenie ku vám do bytu, kancelárie či firmy. Okrem a-typov nemáme problém s akýmkoľvek druhom okna.

Výhodná cena

Sme lacný. Áno dovolím si tvrdiť že naše ceny sú dostupné pre každého. V konkurzoch a súťažiach pri veľkých budovách a firmách je už pomaly tradíciou, že veľké zákazky vyhrávame. Preto si naše produkty môže dovoliť každý.

20-ročné skúsenosti

Pri našich začiatkoch pred 20timi rokmi mnohé druhy tienenia ešte ani neexistovali. Prešlo nám cez ruky obrovské množstvo zákazníkov a namontovaných produktov. Tie najlepšie sme vybrali a nájdete ich v našej ponuke.

Garantovaná kvalita

Kvalitných dodávateľov sme hľadali roky. Neuspokojili sme sa s priemernosťou. Chceme aby naše produkty, mali dlhú výdrž a lacný servis pre zákazníka. Preto niektoré produkty na trhu, nemontujeme pre ich vysokú kazivosť.

Najnovšie inovácie a trendy

Tienenie dnes a kedysi sa zmenilo. Prišli na trh nové produkty. Ideme s dobou a preto tie najnovšie trendy vyhľadávame a skúšame. Až keď produkt spĺňa naše kritériá kvality, dávame ho do ponuky pre vás.

Naši obchodní partneri a dodávatelia Deň a Noc

logotyp Michal Kohút

Často kladené otázky

 • Koľko stoja žalúzie deň a noc?

  Cena žalúzií deň a noc závisí od veľkosti okna a typu materiálu. Cena na trojdielne okno (2 malé a 1 veľké) sa môže cena pohybovať okolo 160 € - 260 €. Cena sa ale môže líšiť podľa druhu látky a veľkosti okna.

 • Ako sa čistia rolety deň a noc?

  Rolety deň a noc sa nečistia. Látka je napustená prípravkom ktorý nedrží prach. Pri bledších látkach sa môže stať v dome s väčšou koncentráciou múch, že muchy zašpinia látku. V tomto prípade odporúčame aj kvôli dodatočnému čisteniu zvoliť tmavšiu látku. Ak sa však látka znečistí, je možné látku vymeniť. Ak máte zakúpené rolety u nás, vymeníme vám látku, po iných firmách podobné úpravy nerobíme.

 • Ako merať rolety deň a noc?

  Pri meraní rolety deň a noc potrebujete až 3 údaje. Šírka látky (od zasklievacej lišty po zasklievaciu lištu). Šírka látky by nemala byť väčšia ako je otvor medzi zasklievacími lištami. Celková šírka (šírka bubna / kazety). Celková šírka je šírka horného nosníka / bubna ktorý má na bokoch plastové bočnice ktoré sa prichytávajú šróbmi o zasklievacie lišty. Táto šírka je zhruba o 4 cm väčšia ako šírka látky. Posledný rozmer je výška. Výška sa meria od spodnej časti zasklievacej lišty až po vrch kde zasklievacia lišta sa stretáva s rámom okna. Presné rozmery si odporúčame nechať zmerať našimi odborníkmi.

 • Ako funguje žalúzia deň a noc?

  Žalúzia deň a noc funguje pomocou rôznych vrstiev tkaniny, ktoré sa dajú nastaviť tak, aby poskytovali buď úplné zatienenie alebo čiastočné prenikanie svetla do miestnosti. Počas dňa sa môžu lamely žalúzie otvoriť, aby prepustili viac svetla, a v noci sa môžu zatvoriť, aby poskytli súkromie a zabezpečili zatienenie.

 • Čo je to roleta deň a noc?

  Roleta deň a noc je druh žalúzie, ktorá umožňuje regulovať množstvo svetla a súkromia v miestnosti. Je to kombinácia horizontálnych vertikálnych žalúzií a látkových roliet, ktoré umožňujú prispôsobiť množstvo svetla a súkromia podľa potreby. Je to skvelá alternatíva pre tých ktorý nechcú vnútorné žalúzie pre ich náročnejší servis a tiež pre tých ktorý nechcú látkové rolety lebo si chcú regulovať prásun svetla.