Rolety Deň a Noc

Deň a Noc rolety – Výber medzi Eleganciou a Funkcionalitou

Prečo Deň a Noc rolety?

 • Nedržia prach (sú napustené anti-statickou látkou)
 • Bez-údržbové
 • Netrhá sa retiazka (nemá spojku)
 • Jednoduchá manipulácia
 • Nemajú silóny a pásku čo dvíha žalúzie (nemá sa čo roztrhnúť)
 • Majú hliníkový bubon a hliníkové bočné lišty
Roletky deň a noc žltkasté béžové
plissé sieťky

Máte radi zebry?

Rolety Deň a Noc – Výhody

Dvojitá Funkčnosť

Rolety deň a noc kombinujú striedavo priehľadné a nepriehľadné pruhy látky, ktoré sa pri stiahnutí prekrývajú. Umožňujú tak presnú reguláciu svetelných podmienok v miestnosti. Okrem nastavenia pruhov podľa potreby sa rolety dajú aj celé vytiahnuť hore.

Estetika

Vodorovné pruhy látky vytvárajú elegantné vzory, oživujúce interiér hrou svetiel a tieňov. Roletky Deň a Noc sú ideálnym doplnkom pre súčasné a minimalistické interiéry. Ich čistý dizajn sa hodí do každého interiéru. V ponuke máme veľa farebných variácií látky.

Ovládanie

Ovládanie Deň a Noc rolety je jednoduché a pohodlné. S možnosťou použitia bežnej retiazky, môžete jednotlivo alebo súčasne nastaviť polohu pruhov látky podľa vašich potrieb. Látka je ľahká preto tlak váhy vytváraný na retiazku je minimálny a retiazka sa netrhá.

Nenáročná údržba

Celý mechanizmus je umiestnený vo vnútri v hliníkovom bubne tak údržba je len na povrchovej úrovni. Látka je napustená anti-statickým prípravkom vďaka čomu nedrží prach. Deň a noc rolety sú viac-menej bez-údržbové. Kvalita produktu má za následok minimálny servis aj po skončení záručnej doby.

Trvácnosť

Bubon a bočné lišty na rolete sú z hliníku. Hliník je oveľa trvácnejší materiál ako bežný kov použitý na žalúziách alebo plast. Hliník nezhrdzavie ani nestratí pevnosť či farbu ako plast. Látka je veľmi odolná a tiež má dlhú životnosť. Rolety sa ale neodporúčajú inštalovať do kúpeľní, kde by sa látka mohla znehodnotiť veľkou vlhkosťou.

Odolnosť

Rolety deň a noc na rozdiel od žalúzií, nemajú žiadne silóny ani pásku ktorá ich vyťahuje. Najväčší problém žalúzií je práve v tom, že sa trhajú silóny a páska. Na deň a noc roletách sa tým pádom nemá čo roztrhnúť. Sú odolnejšie voči bežným poškodeniam ktoré majú iné interiérové produkty na tienenie.

 • Deň a noc rolety sa skladajú z hliníkového bubnu, hliníkových bočných líšt a samotnej látky. Mechanizmus ktorým sa látka posúva hore a dole je umiestnený v bubne.
 • Látka sa posúva sa retiazkou na ktorej je umiestnené závažie.
 • Bubon je z pevného zosilneného hliníku a prichytáva sa štyrmi šróbmi na rám okna alebo do zasklievacej lišty.
 • Bočné lišty sú tiež z hliníku a dajú sa použiť dve varianty. Prvá varianta je rovná lišta na rovnú zasklievaciu lištu a druhá varianta je oblá lišta na oblú zasklievaciu lištu. Bočné lišty sa lepia obojstrannou penovou páskou.
 • Rolety majú široké farebné spektrum aj bubnu a hliníkových líšt ale aj látky. Je možná imitácia dreva alebo nástrek RAL farbami.
 • Látka je napustená anti-statickým prípravkom vďaka čomu nedrží prach.
 • Na spodku látky je závažie v podobe hliníkovej tyče.
 • Výroba maximálnej výšky rolety závisí od použitého materiálu, pri vyšších rozmeroch je riziko že nevytiahnete látku až po vrch. To sa môže stať hlavne pri balkónových dverách alebo veľkých francúzskych oknách. Odporúčaná výška je do 1800 mm.
 • Vďaka jednoduchému prevedeniu sa nemusia vŕtať spodné dierky na silóny (rolety neobsahujú silóny) a tiež sa nevŕtajú dierky na úchytky (používa sa miesto nich závažie)
 • Deň a noc rolety môžu ostať v akejkoľvek výškovej polohe a nepotrebujú byť zachytené úchytkou ako pri žalúziách lebo nepadajú dole.
 • Montáž nie je vhodná do prostredia ktoré obsahuje príliš veľa vlhkosti či je príliš prašné. Ideálne prostredie je interiér bytu či kancelárie. Nevhodné prostredie je napríklad výrobná hala plná prachu.
 • Pre správnu funkciu rolety by nemali na parapete prekážať žiadne predmety ako kvety a podobne ktoré by sa mohli zachytiť o látku a poškodiť ju
 • Pri posúvaní látky retiazkou je dôležité aby ste látku držali rovno. Retiazka pri posúvaní šikmo sa môže drať o vymedzený priestor ktorý sa nachádza v krytke. Je dôležité aby sa pri manipulácii s retiazkou používal len tento vymedzený priestor.
 • Hliníkový bubon a bočné lišty je možné očistiť vlhkou handričkou.
 • Povrch látky je antistatický, a teda zamedzuje usádzaniu prachu na látke. Ak sa ale stane že na nej zbadáte hrubšie nečistoty, odstraňujte ich veľmi opatrne aby nedošlo k poškodeniu samotnej látky.
 • Rolety nie sú vhodné do vlhkých a prašných prostredí. Montáž sa preto neodporúča do kúpeľní a výrobných hál kde môžu byť vystavené nevhodným podmienkam.
 • Vyhýbajte sa kontaktu s vodou. Látka sa nesmie umývať vodou ani ošetrovať žiadnym iným chemickým prípravkom.
 • Pri poškodení látky je možná výmena látky za inú. To isté platí aj pri poškodení krytky.
 • Bočné lišty sú nalepené obojstrannou penovou páskou. Pri odlepení pásky stačí starú pásku jednoducho zoškriabať a nalepiť novú pásku.
 • Roletu neodporúčame demontovať svojpomocne a neodborne, aby pri manipulácii nedošlo k poškodeniu.

Galéria

Rolety deň a noc šedé na rúžovej stene
Rolety deň a noc zlatý dub
Rolety deň a noc šedé
Rolety deň a noc hnedé v izbe z časti na deň zastreté
Rolety deň a noc v spálni
Rolety deň a noc čistý dizajn
Rolety deň a noc tyrkysové
Rolety deň a noc antracit
Rolety deň a noc hnedé s troma spôsobmi zastretia
Rolety deň a noc dvojdielne okno
Rolety deň a noc šedý dizajn
Rolety deň a noc hnedé v izbe na noc zastreté
Rolety deň a noc hnedé + antracit
Rolety deň a noc pásikavé v kuchyni
Rolety deň a noc
Rolety
Rolety deň a noc imitácia dreva
Rolety deň a noc izba
Rolety deň a noc strieborné
Rolety deň a noc ružové
Rolety deň a noc biele
Rolety deň a noc pásikavé
Rolety deň a noc
Rolety deň a noc do kuchyne
Rolety deň a noc hnedé na bielom okne
Rolety deň a noc žlté
Rolety deň a noc vo fialovej obývačke
Rolety deň a noc v kombinácii s vertikálnymi žalúziami
Rolety deň a noc bledé
Rolety deň a noc

Často kladené otázky

Aká je cena deň a noc rolety?
V ktorých mestách pôsobí vaša firma?
Ako dlho trvá dodanie a montáž deň a noc rolety?

Rolety deň a noc majú dobu dodania 2 týždne a viac. Imitácia dreva a RAL nástreky hliníkových komponentov vedia dobu výroby predĺžiť až na 3 týždne. Pokiaľ sa látka ktorú ste si vybrali nenachádza v skladových zásobách, doba dodania sa predĺži na viac ako 1 mesiac. Potom je potrebné zvážiť aj zmenu látky. V prípade že výber látky nezmeníte, hneď ako sa vami vybraná látka naskladní, budeme vás telefonicky kontaktovať.

Prečo si vybrať rolety deň a noc práve od nás?

Vysoká spokojnosť zákazníkov

Veľkú časť našich realizácií napĺňajú práve naši už existujúci zákazníci a zákazníci ktorý sa k nám dostali cez odporúčania. Kvalitná práca má za následok neustále vracajúcich sa zákazníkov.

Výhodná cena

Sme lacný. Áno dovolím si tvrdiť že naše ceny sú dostupné pre každého. V konkurzoch a súťažiach pri veľkých budovách a firmách je už pomaly tradíciou, že veľké zákazky vyhrávame. Preto si naše produkty môže dovoliť každý.

Garantovaná kvalita

Kvalitných dodávateľov sme hľadali roky. Neuspokojili sme sa s priemernosťou. Chceme aby naše produkty, mali dlhú výdrž a lacný servis pre zákazníka. Preto niektoré produkty na trhu, nemontujeme pre ich vysokú kazivosť.

Tím profesionálov

Naši montéri majú dlhoročné skúsenosti s montážou tieniacej techniky. Pomôžeme vám vybrať to najlepšie tienenie ku vám do bytu, kancelárie či firmy. Okrem a-typov nemáme problém s akýmkoľvek druhom okna.

20-ročné skúsenosti

Pri našich začiatkoch pred 20timi rokmi mnohé druhy tienenia ešte ani neexistovali. Prešlo nám cez ruky obrovské množstvo zákazníkov a namontovaných produktov. Tie najlepšie sme vybrali a nájdete ich v našej ponuke.

Najnovšie inovácie a trendy

Tienenie dnes a kedysi sa zmenilo. Prišli na trh nové produkty. Ideme s dobou a preto tie najnovšie trendy vyhľadávame a skúšame. Až keď produkt spĺňa naše kritériá kvality, dávame ho do ponuky pre vás.

Naši obchodní partneri a dodávatelia Deň a Noc

logotyp Michal Kohút