Krytky interiérových roliet

Krytky pre látkové rolety a rolety deň a noc

Krytky na interiérové rolety sa používajú na látkové rolety a rolety deň a noc. Materiál z ktorého sú krytky je plast. Krytky slúžia na zakrytie bokov nosníka / bubna po stranách ktorý je uchytený na ráme okna. Používame 2 druhy krytiek pre 2 typy interiérových roliet. Krytky majú aj medzeru pre retiazku na strane kde je ovládanie. Na strane kde nie je ovládanie, nie je medzera.

Krytky pre rolety na rovnú lištu

Krytky pre typ bubna rolety s rovnou zasklievacou lištou. Krytka sa používa na zakrytie boku nosníka / bubna kde sa skrz bočnicu uchytávajú skrutky. Krytka sa jednoducho nacvakne a drží na svojom mieste. Krytka rolety pre rovnú lištu je užšia.

Krytka z prednej strany
Krytka z bočnej strany
Krytka z vnútornej strany

Krytky pre rolety na oblú lištu

Krytky pre typ bubna rolety s oblou zasklievacou lištou. Krytka sa používa na zakrytie boku nosníka / bubna kde sa skrz bočnicu uchytávajú skrutky. Krytka sa nasúva na každý bok nosníka. Krytka na rolety pre oblú lištu je širšia.

Krytka na rolety z prednej strany
Krytka na rolety z bočnej strany
Krytka na rolety z vnútra

Použitie krytiek na rolete

Krytky sa nasadzujú na bočné strany nosníku. Krytky slúžia na zakrytie miesta kde je vidieť uchytené skrutky. Krytka s otvorom je vždy na strane kde je ovládanie. Cez medzeru krytky prechádza retiazka ktorou sa roleta ovláda. Krytka bez medzery je vždy na strane kde nie je ovládanie. Krytky sa buď nasúvajú alebo nacvakujú. Ak máte naše látkové rolety alebo naše rolety deň a noc a chýbajú vám krytky, zavolajte nám a objednajte si.

Najčastejšie poškodenia:

Medzera v krytke sa opotrebuje a zväčší. Vďaka tomu sa doraz na retiazke dostáva dovnútra. Zažltnutie, strata farby a postupné opotrebovanie a rozpad krytky z plastu.

Krytky na rolety nasadené na nosníku

Nasadená pravá aj ľavá krytka na rolety s otvorom pre ovládanie (retiazku)

Často kladené otázky

 • Predávate aj náhradné krytky na rolety?

  Áno, vieme vám poskytnúť aj náhradné krytky na vaše rolety ale len ak sú od nás. Na iné typy roliet náhradné krytky neposkytujeme.

 • Kde sa pripevňujú krytky na rolety deň a noc?

  Krytky kryjú vždy bočné strany nosníku kde sú skrutky ktorými roleta drží. Aby neboli vidieť skrutky, pripevnia sa tam krytky. Krytky pripevníte zasunutím alebo zacvaknút na bočnú stranu nosníka.

 • Kde všade sa dajú použiť vaše krytky?

  Tieto konkrétne krytky sa používajú na látkové rolety a rolety deň a noc od nás. Pokiaľ máte rolety od inej firmy, naše krytky tam nemusia pasovať.

 • Ako sa mi môže pokaziť krytka?

  Najčastejšie poruchy sú opotrebovanie materiálu. Plast z ktorého je krytka na interiérové rolety sa môže rozpadnúť alebo zažltne. V prípade že krytka stratí svoj dizajn alebo sa opotrebuje  iným spôsobom, môžete ju u nás vymeniť.