Plissé rolety

Plissé rolety

Plissé rolety sa stále viac stávajú populárnejšie. Rolety plissé sú vhodné na bežné okná až po strešné okná. Vyžiadajte si bezplatnú cenovú ponuku. Plissé rolety sú unikátne v spôsobe používania. Sú veľmi elegantné a estetické. Veľkou výhodou je hlavne fakt že sa dajú použiť prakticky kdekoľvek. Klasické okná či strešné okná im nerobia problém. Mnohé druhy okenných roliet na strešné okná sa zvykne časom pokaziť. Plissé rolety sú skvelou alternatívou. Vďaka prevedeniu aj blackout-ových látok dokážu spraviť aj absolútnu tmu a vy môžete pohodlne spať aj cez deň. Ich používanie je nenáročné. Presvedčte sa sami o výhodách plissé roliet.

Výhody plissé rolety

Plissé žalúzie sa čoraz viac stávajú populárnejšie. Hlavné výhody plissé žalúzií sú v širokom spektre použitia od klasických okien cez strešné okná až po rôzne altánky a prístavby

 • Jednoduché ovládanie
 • Jednoduchá montáž
 • Široké spektrum použitia
 • Vhodné prakticky na každý typ okna
 • Široké spektrum farebných variácií
 • Bez-údržbové
Plissé žalúzie bledé strešné okno
plissé sieťky

Dizajn harmoniky

Dizajn harmoniky má v dnešnom svete interiérového dizajnu a funkčnosti široké využitie. Jeho špecifická konštrukcia pozostáva z rôznych vrstiev tkaniny, ktoré sú skladané do harmonikovej štruktúry. Tento dizajnový prvok nájdeme nielen pri plissé sieťkach a plissé roletách, ale aj v mnohých iných aplikáciách.

Jednou z hlavných výhod dizajnu harmoniky je jeho schopnosť prispôsobiť sa rôznym potrebám. V prípade plissé sieťok a roliet dokáže tkanina v harmonike efektívne filtrovať svetlo a zabezpečiť súkromie v interiéri. Taktiež umožňuje rôzne stupne zatvorenia, čo dáva možnosť presného nastavenia množstva svetla v miestnosti. Harmonika sa však využíva aj pri dekoratívnych prvkoch a je skvelým spôsobom, ako pridať textúru a štruktúru do priestoru. Je to multifunkčný dizajnový prvok, ktorý kombinuje estetiku s praktickým využitím.

Plissé rolety – Výhody

Dvojitá funkčnosť

Plissé rolety majú 2 spôsoby zatiahnutia. Na rozdiel od deň a noc roliet ktoré tiež disponujú dvoma spôsobmi tienenia sa plissé rolety dajú vytiahnuť a zatiahnuť z vrchu aj zo spodku. Tento jedinečný mechanizmus vám dovolí rolety zatiahnuť nie len zdola nahor ale aj opačne. Látku môžete tiež nechať v akejkoľvek polohe.

Estetika

Plissé rolety sú estetickým prvkom ku vám domov. Ich zatiahnutie či vytiahnutie môžete regulovať v 2 smeroch oproti iným roletám a vytvoriť si jedinečnú atmosféru. Okrem iného máme na výber aj široké spektrum látok. Látka v rolete má tvar harmoniky a tak sa aj zhrňuje ako harmonika.

Ovládanie

Ovládanie je veľkou výhodou plissé rolety. Na ovládanie sa nepoužíva retiazka ale úchytka ktorá je na vrchnom aj spodnom nosníku ktorý viete posúvať hore ale aj dole. Oba nosníky viete tiež posunúť hore a oba tiež aj dole. Ovládanie a regulovanie priepustnosti svetla je oveľa viac nastaviteľné ako pri látkových roletách.

Nenáročná údržba

Kovový nosník na vrchu či na spodku je ľahko umývateľný vlhkou handričkou. Látka je naopak napustená antistatickou látkou a teda sa vôbec nemusí umývať keďže nedrží prach. Vďaka tomu je údržba oveľa príjemnejšia a nemusíte sa o produkt skoro vôbec starať

Zatemnenie

Rolety plissé majú okrem bežných aj „blackout“ látky ktoré neprepúšťajú absolútne žiadne svetlo. Vďaka tomuto efektu sú preto vhodné aj na strešné okná alebo rôzne okná na altánkoch ako si viete pozrieť v galérii. V tienení sú jednoznačne efektívnejšie ako klasické vnútorné žalúzie.

Všestrannosť

Tento produkt je možné namontovať prakticky kdekoľvek. Jeho montáž nevyžaduje len klasické okno ale vďaka spôsobu uchytenia viete produkt namontovať aj na strechu altánku. Použitie je vhodné aj na strešné okná. Oproti strešným látkovým roletám má väčšiu aj životnosť.

 • Plissé roleta sa skladá s dvoch 18mm profilov na vrchu aj na spodku o ktorý je pripevnená látka a úchyty.
 • Montáž plissé rolety je neinvazívna a dá sa namontovať na konzoly, do zasklievacích líšt, alebo sa dá použiť závesný systém.
 • Odporúčaný typ montáže, ak je to možné je montáž do zasklievacích líšt kde sa navŕtajú len 4 skrutky ktoré držia malé konzolky na ktoré sa uchytia hore vrchný profil a na spodok spodný profil.
 • Ovládanie je pomocou úchytu ktorý drží na profile. Pri ovládaní hýbete celým profilom a viete tak odostrieť alebo zastrieť vrchnú ale aj spodnú časť samostatne.
 • Celá plissé roleta po pripevnení na okno je zachytená na šnúrke s držiakom úchytu.
 • Farebné prevedenie profilu je možné vo farbách: biela, strieborná, hnedá a antracit. Farba šnúry môže byť biela, hnedá, sivá a krémová
 • Maximálna šírka rolety je od 1400 mm až po 1900 mm v závislosti od použitia látky
 • Maximálna šírka rolety je až 2500 mm. Blackout-ové látky (látky s nepriepustnosťou svetla) majú obmedzenie do maximálnej výšky 1500 mm.
 • Minimálny účtovný rozmer je 0,5 m2.
 • Zo vzorkovníka látok si viete vybrať z viac ako 50 druhov.
 • Pre správne použitie je dôležité aby roletám nebránili žiadne predmety v ich blízkosti.
 • Plissé nie sú náročné na údržbu. Dbajte o to aby ste s roletami manipulovali opatrne.
 • Látku chráňte pred prípadným zašpinením od farby alebo iných nečistôt.
 • Látka má povrch upravený vďaka čomu je antistatický a odpudzuje prach. Vďaka tomuto efektu sa dá povedať že sú viacmenej bez-údržbové.
 • Látku neumývajte vodou a vyvarujte sa použitiu aj rôznych chemických prostriedkou.
 • Pokiaľ budú na rolete hrubšie nečistoty, odstraňujte ich veľmi opatrne.
 • Pri čistený dávajte obzvlášť pozor na šnúrku aby ste ju nepoškodili a neroztrhla sa. V prípade pretrhnutia je možná výmena. To isté platí aj prípade látky.
 • Nosník ktorý je z kovu môžete umývať aj vlhkou handričkou.
 • V prípade že potrebujete potrebujete dať dole rolety, dávajte ich dole opatrne a iba spôsobom že vysuniete z každého rohu na zasklievacej lište malé úchytky z konzoly ktorá je prišróbovaná na zasklievacej lište.
 • Konzoly v prípade že roletu nechcete dať preč z okna na stálo, neodstraňujte. Pri opätovnom nahodení rolety, ich stačí znovu použiť a úchytky pripevniť zasunutím do konzol.

Galéria

Plissé rolety na terasu
Plissé rolety
Plissé rolety žlté
Plissé rolety na strešné okná
Plissé rolety

Vedeli ste že sieťky na okná…

ideálna kombinácia s plissé roletami? Sieťky na okná možno nie sú taký dizajnový kúsok ako moderné rolety ale rozhodne funkčnosťou nezaostávajú. Ich montáž je absolútne jednoduchá a zvládne ju každý. Nemusíte ich ani zhadzovať dole na zimu. Vďaka sieťovine vyrobenej zo skleného vlákna odolajú aj teplotným výkyvom a nepriaznivým poveternostným podmienkam.

Objednajte si spolu s plissé aj sieťky na okná a vyriešte 2 veci naraz. Pokiaľ stále váhate, pozrite si ako si vybrať sieťky na okná a presvedčte sa výhodách sami.

Dve Sieťky na okná zlatý dub

Často kladené otázky

Aká je cena rolety plissé?

Cena plissé roliet je podobná ako cena deň a noc. Pri trojdielnom okne sa cena môže pohybovať od 160 €220 €. Pri strešnom okne je cena od 55 € až po 80 €. Pokiaľ chcete bezplatnú cenovú ponuku kliknite tu a vyplňte formulár.

V ktorých mestách pôsobí vaša firma?

Naša firma realizuje zákazky v mestách Bratislava, Liptovský Mikuláš, Martin, Prievidza, Trenčín a v ich širokom okolí. Všetky mestá v ktorých pôsobíme viete nájsť tu. Vieme ísť aj ďalej za naše bežné mestá pôsobenia, pokiaľ budete mať väčší objem tovaru.

Ako dlho trvá dodanie a montáž žalúzií?

Dodanie a montáž plissé trvá od 1 týždňa až po 2 a pol týždňa. Montáž je jednoduchá a neinvazívna preto čas montáže jednej rolety je pod 5 minút.

Ak ste sa ešte nerozhodli, zvážte alternatívy v podobe: vnútorné žalúzie, látkové rolety alebo deň a noc rolety

Prečo si vybrať plissé rolety práve od nás?

Vysoká spokojnosť zákazníkov

Veľkú časť našich realizácií napĺňajú práve naši už existujúci zákazníci a zákazníci ktorý sa k nám dostali cez odporúčania. Kvalitná práca má za následok neustále vracajúcich sa zákazníkov.

Výhodná cena

Sme lacný. Áno dovolím si tvrdiť že naše ceny sú dostupné pre každého. V konkurzoch a súťažiach pri veľkých budovách a firmách je už pomaly tradíciou, že veľké zákazky vyhrávame. Preto si naše produkty môže dovoliť každý.

Garantovaná kvalita

Kvalitných dodávateľov sme hľadali roky. Neuspokojili sme sa s priemernosťou. Chceme aby naše produkty, mali dlhú výdrž a lacný servis pre zákazníka. Preto niektoré produkty na trhu, nemontujeme pre ich vysokú kazivosť.

Tím profesionálov

Naši montéri majú dlhoročné skúsenosti s montážou tieniacej techniky. Pomôžeme vám vybrať to najlepšie tienenie ku vám do bytu, kancelárie či firmy. Okrem a-typov nemáme problém s akýmkoľvek druhom okna.

20-ročné skúsenosti

Pri našich začiatkoch pred 20timi rokmi mnohé druhy tienenia ešte ani neexistovali. Prešlo nám cez ruky obrovské množstvo zákazníkov a namontovaných produktov. Tie najlepšie sme vybrali a nájdete ich v našej ponuke.

Najnovšie inovácie a trendy

Tienenie dnes a kedysi sa zmenilo. Prišli na trh nové produkty. Ideme s dobou a preto tie najnovšie trendy vyhľadávame a skúšame. Až keď produkt spĺňa naše kritériá kvality, dávame ho do ponuky pre vás.

Naši obchodní partneri a dodávatelia plissé roliet

logotyp Michal Kohút

Často kladené otázky

 • Kde kúpiť plissé rolety?

  Plissé rolety je možné kúpiť u nás na stránke. Kontaktujte nás telefonicky alebo nám napíšte správu a a dostanete bezplatnú cenovú ponuku.

 • Ako čistiť pliseé rolety?

  Pliseé rolety je možné čistiť pomocou vysávača so slabším ťahom. Látku neodporúčame čistiť vodou ani inými čistiacimi prostriedkami. Na vrchnú a spodnú lištu môžete použiť aj vlhkú handričku.