Vertikálne žalúzie

Vertikálne žalúzie

Vertikálne žalúzie nahrádzajú staré a zaprášené závesy či záclony. Sú vhodné na zatemnenie veľkej plochy. Vyžiadajte si bezplatnú cenovú ponuku. Toto jednoduché tienenie je veľmi elegantné a má čistý dizajn. Veľké množstvo výhod ktoré majú ich robí veľmi praktickými. Vďaka špeciálnej antistatickej úprave nedržia lamely prach. Vďaka cene sú vhodné pre veľké korporátne budovy kde nechcete minúť veľa peňazí za tienenie. Majú jednoduchý a lacný servis a tiež ľahkú údržbu. Okrem montáže na okná a veľké presklené plochy môžu oddeľovať aj miestnosti.

Vertikálne žalúzie

Vertikálne žalúzie sú vhodné na zatemnenie veľkých plôch a priestorov. Ich použitie sa nájde v kanceláriách, výrobných halách ale aj v súkromných bytoch/domoch kde nahradili zastaralé záclony.

 • Cenová dostupnosť
 • Široký výber látok
 • Dobré zatemnenie veľkých plôch
 • Vhodné na balkón so zasklením
 • Nedržia prach (napustené anti-statickou látkou)
 • Lacný servis (výmena lamiel, závaží, retiazky)
Vertikálne žalúzie
plissé sieťky

Ako u babičky ale inak

Každý určite pozná, ako žijú naše babičky. Babička žila a vyrastala v inej dobe. Najčastejšie to je povojnová generácia a dnes je už je na dôchodku. Keďže dôchodky na Slovensku sú slovenské a nie grécke či nemecké tak naša stará mama najskôr nebude mať peniaze aby si prerobila celý dom kde vyrastala.

Dom kde žila naša babička vyzerá asi takto. Koberce, veľa kobercov, kreslá a taburetky, celé veľké obývačkové steny, veľa skla a krištáľu v poličkách, drevené okná ktoré sa otvárajú na dvakrát a samozrejme záclony. Záclony plné prachu. Bol to vtedy veľmi jednoduchý a efektívny spôsob tienenia. Záclony sú síce skôr nostalgický spôsob tienenia ale našťastie dnes už máme iné spôsoby ako napríklad vertikálne žalúzie.

Vertikálne žalúzie – Výhody

Cena

Vertikálne žalúzie cena robí veľmi dostupné. Ich cena je porovnateľná aj s vnútornými horizontálnymi žalúziami. Hlavný rozdiel prečo vertikálne žalúzie sú o kúsok drahšie je ten že sa používajú na väčšie plochy. Vertikálne žalúzie tak nezakrývajú len časť kde je okno ale aj kúsok zo steny na oboch stranách a stropu.

Estetika

Vertikálne látkové žalúzie sú veľmi elegantné a keď zvolíte vhodnú farbu a zastriete ich, môžete dosiahnuť „čistý dizajn“ bez rušivých prvkov. Ponuka látok je obrovská. Existujú rôzne vzory, farby a tiež druhy látky ako napríklad pogumovaná látka ktorá sa dá použiť na balkóny na ktorých je namontované zasklenie.

Odolné voči prachu

Jednotlivé lamely žalúzií sú vyrobené z tkaniny ktorá je napustená antistatickou látkou vďaka čomu nedržia prach. Údržba vertikálnych žalúzií je vďaka tomuto takmer nulová. Neusádza sa na nich prach, sú antiseptické a hlavne ich nemusíte čistiť. V prípade že by sa stalo že látka sa poškodí alebo znehodnotí, je možné ju ľahko vymeniť.

Všestrannosť

Všestrannosť použitia tohto tienenia je naozaj veľká. Žalúzie viete použiť na tienenie do kancelárií, bytov alebo aj veľkých objektov ako sú korporačné budovy či výrobné haly. Naše realizácie sme uskutočnili aj vo veľkých budovách akou je napríklad budova Kooperativy v Trenčíne, Justičná akadémia v Omšení alebo Matica Slovenska v Martine.

Servis

Servis vertikálnych žalúzií je veľmi jednoduchý. Pokiaľ sa aj stane že sa nejaká látka poškodí, stále je možné ju vymeniť za inú. Oproti žalúziám sa dajú všetky látkové lamely meniť aj samostatne. To isté platí aj pre vodiacu koľajnicu. Ak by sa pokazila, je možné ju vymeniť s tým že látky ostanú zachované. Tiež sa dajú ľahko vymeniť spodné závažia, retiazky a vrchné krídelká na lamelách.

Životnosť

Veľká prednosť tohto tienenia, je životnosť. Lamely sú ošetrené špeciálnou antistatickou látkou a materiál je oveľa pevnejší ako bežná látka. Pokiaľ sa výrazne nepoškodí látka (napríklad obliatím farby) tak jej výdrž ďaleko prekračuje záručnú dobu. To isté platí aj pre vrchnú vodiacu lištu. Najčastejšie závady preto nebývajú v mechanizme ani v látkach. Ostatné súčiastky sa dajú ľahko vymeniť

 • Vertikálne žalúzie sa skladajú z vodiacej koľajnice a lamiel.
 • Lamely vertikálnych žalúzií sú 13 cm široké.
 • Ovládanie vertikálnych žalúzií je pomocou retiazky a šnúrky. Retiazka otáča uhol naklopenia a reguluje svetlo a šnúra ich rozprestiera a zaťahuje.
 • V ponuke sú 3 typy ovládania. Sťahovanie k ovládaniu, sťahovanie od ovládania a sťahovanie do strán.
 • Umiestnenie ovládania je možné na oboch stranách žalúzie.
 • Maximálna šírka vertikálnych žalúzií je 600 cm ale vzhľadom na možné komplikácie s ovládaním odporúčame použiť variantu dvoch žalúzií s ovládaním po stranách a prekrytím látky uprostred.
 • Výška sa dá prispôsobiť podľa zákazníka, môže byť po parapetnú dosku, prípadne radiátor alebo po zem.
 • Vertikálne žalúzie vieme vyrobiť aj na atypické okná.
 • Montáž vertikálnych žalúzií je možná aj do stropu, kazetového stropu, prekladu alebo aj na stenu za použitia konzol.
 • Robíme aj kompletný servis vertikálnych žalúzií. Najčastejšie poškodené komponenty, zvyknú byť závažia a retiazka. Ich výmena je ľahká a finančne nenáročná.
 • Pokiaľ sú poškodené lamely alebo vodiaca lišta, vieme vymeniť samostatne oboje.
 • Možnosť realizácie dvojfarebnej či dokonca trojfarebnej kombinácie lamiel na striedačku
 • Vhodné použiť aj ako predel miestnosti
 • Vertikálne žalúzie musia byť namontované už do hotových interiérov. Nesmie sa montovať do prašného a vlhkého prostredia.
 • S ovládaním manipulujte opatrne. Pri ovládaní manipulujte s retiazkou kolmo na horný nosník, aby nedošlo k poškodeniu ovládacích častí.
 • Konštrukciu a nosné profily vertikálnych žalúzií čistíme vlhkou handrou.
 • Povrch látok vertikálnych žalúzií je antistatický a usádzanie nečistôt, hlavne prachu je minimálne.
 • Tento typ látok nie je možné vzhľadom na zloženie prať ani chemický čistiť.
 • Vyvarujte sa používaniu chemických prostriedkou na čistenie.
 • Pokiaľ máte látky až po zem, obmedzte váš pohyb pri nich aby ste náhodou nepoškodili retiazky a závažia.
 • Pri výške po parapet / radiátor, nepokladajte predmety na parapet aby nebránili chodu žalúzií a neroztrhla sa retiazka na závažiach.
 • Pri zhrňovaní žalúzií zhrňujte vždy v polohe odostrenej a nie zaklopenej. Pokiaľ zhrňujete látky ktoré sú zaklopené aby tienili, je väčšie riziko poškodenia mechanizmu.
 • Údržba je jednoduchá aj na servis. Pri servise sa dajú vymeniť jednotlivé závažia, retiazky, jednotlivé pruhy látok ale aj celá vodiaca lišta.
 • Pri pretočení lamely, pretočenú lamelu rovnať otočením všetkých lamiel kolmo a následným stiahnutím na stranu

Galéria

Vertikálne žalúzie
Vertikálne žalúzie hnedé
Vertikálne žalúzie bledo-šedé
Vertikálne žalúzie na veľkej ploche
Vertikálne žalúzie tmavo-šedé
Vertikálne žalúzie šedé pootvorené
Vertikálne žalúzie tyrkysové
Vertikálne žalúzie šedé
Vertikálne žalúzie hnedé spodok
Vertikálne žalúzie šedé
Vertikálne žalúzie červené
Vertikálne žalúzie detail látky
Vertikálne žalúzie jemné pomarančové
Vertikálne žalúzie bledé
Vertikálne žalúzie na slnku

Často kladené otázky

Aká je na vertikálne žalúzie cena?

Cena za vertikálne žalúzie na meter štvorcový je nižšia ako pri klasických žalúziách ale zároveň konečná suma sa vie vyrovnať alebo dokonca vyšplhať vyššie nad horizontálne žalúzie vďaka tomu že vertikálne žalúzie majú štandardne väčší rozmer kvôli prekrytiu okna z bokov zo spodku a vrchu. Pokiaľ chcete bezplatnú cenovú ponuku kliknite tu a vyplňte formulár.

V ktorých mestách pôsobí vaša firma?

Naša firma realizuje zákazky v mestách Bratislava, Liptovský Mikuláš, Martin, Prievidza, Trenčín a v ich širokom okolí. Všetky mestá v ktorých pôsobíme viete nájsť tu. Vieme ísť aj ďalej za naše bežné mestá pôsobenia, pokiaľ budete mať väčší objem tovaru.

Ako dlho trvá dodanie a montáž žalúzií?

Dodanie a montáž môže presiahnuť niečo vyše týždňa a pri väčších zákazkách vie čas dodania byť až 2 týždne. O vertikálnych žalúziách ale platí že majú krátky čas dodania podobne ako horizontálne žalúzie.

Ak ste sa ešte nerozhodli, zvážte alternatívy v podobe: plyssé rolety, látkové rolety alebo deň a noc rolety

Prečo si vybrať vertikálne žalúzie práve od nás?

Vysoká spokojnosť zákazníkov

Veľkú časť našich realizácií napĺňajú práve naši už existujúci zákazníci a zákazníci ktorý sa k nám dostali cez odporúčania. Kvalitná práca má za následok neustále vracajúcich sa zákazníkov.

Výhodná cena

Sme lacný. Áno dovolím si tvrdiť že naše ceny sú dostupné pre každého. V konkurzoch a súťažiach pri veľkých budovách a firmách je už pomaly tradíciou, že veľké zákazky vyhrávame. Preto si naše produkty môže dovoliť každý.

Garantovaná kvalita

Kvalitných dodávateľov sme hľadali roky. Neuspokojili sme sa s priemernosťou. Chceme aby naše produkty, mali dlhú výdrž a lacný servis pre zákazníka. Preto niektoré produkty na trhu, nemontujeme pre ich vysokú kazivosť.

Tím profesionálov

Naši montéri majú dlhoročné skúsenosti s montážou tieniacej techniky. Pomôžeme vám vybrať to najlepšie tienenie ku vám do bytu, kancelárie či firmy. Okrem a-typov nemáme problém s akýmkoľvek druhom okna.

20-ročné skúsenosti

Pri našich začiatkoch pred 20timi rokmi mnohé druhy tienenia ešte ani neexistovali. Prešlo nám cez ruky obrovské množstvo zákazníkov a namontovaných produktov. Tie najlepšie sme vybrali a nájdete ich v našej ponuke.

Najnovšie inovácie a trendy

Tienenie dnes a kedysi sa zmenilo. Prišli na trh nové produkty. Ideme s dobou a preto tie najnovšie trendy vyhľadávame a skúšame. Až keď produkt spĺňa naše kritériá kvality, dávame ho do ponuky pre vás.

Naši obchodní partneri a dodávatelia vertikálnych žalúzií

logotyp Michal Kohút

Často kladené otázky

 • Čo je vertikálny pohyb?

  Vertikálny pohyb je pohyb smerom nahor alebo nadol. V prípade vertikálnych žalúzií sa žalúzie nehýbu hore ale dole ale látky vysia horizontálne teda z hora a dol.

 • Koľko stoja vertikálne žalúzie?

  Cena vertikálnych žalúzií je závislá od veľkosti a tiež aj od druhu látky. Cena na bežne dvojdielne okno (jedno veľké, druhé malé) s dĺkou po parapet sa pohybuje od 140 € až po 230 €. Pokiaľ si želáte presnú cenovú ponuku na váš rozmer, vypíšte prosím náš kontaktný formulár s vašimi rozmermi. 

 • Ako vyčistiť vertikálne žalúzie?

  Vertikálne žalúzie sa štandardne nečistia. Látka je napustená antistatickým prípravkom a preto by nemali zachytávať prach. Sú špecializované látky ktoré sa dajú čistiť aj vodou prípadne inými prostriedkami na to určenými. Pokiaľ máte klasické látky a zašpinia sa, neodporúčame prať látky v práčke. Pokiaľ sú poškodené a zašpinené len niektoré látky, dajú sa vymeniť. Pre výmenu látok nás kontaktujte. 

 • Ako prať vertikálne žalúzie?

  Vertikálne žalúzie sa nemôžu prať. Keby ste oprali vertikálne žalúzie, spodná časť ktorá je zlepená a drží závažie a retiazku by sa mohla rozísť. Prať môžete len určité druhy látok po konzultácii s našimi odborníkmi.

 • Ako opraviť vertikálne žalúzie?

  Pri vertikálnych žalúziách sa najčastejšie pokazí spoj retiazky na spodku na závaží. Opraviť to môžete buď novou retiazkou alebo závažím. Pokiaľ sa vám pokazí krídelko ktoré drží na vrchu žalúziu pripevnenú o kolajnicu, môžete ho nahradiť pevnejším kúskom drótu. Pri poškodení kolajnice či samotných látok je niekedy nutná výmena. Ak máte pokazenú nejakú časť vertikálnej žalúzie, neváhajte nás kontaktovať.