Látkové rolety

Látkové rolety na okná

Látkové rolety na okná oproti žalúziám majú kvalitnejšie tienenie. Látkové rolety majú výhody aj v údržbe. Vyžiadajte si bezplatnú cenovú ponuku. Účinnosť tienenia je u látkových roliet vyššia aj vďaka možnosti použitia strieborného náteru z vonkajšej strany. Strieborný náter dokonale odráža svetlo. Strieborná farba je tiež aj najlepšia v odrážaní slnečných lúčov vďaka čomu viete aj regulovať teplotu u vás doma. Látkové rolety majú širokú škálu farebných variácií a viete ich zladiť ako aj z roletami deň a noc tak tiež aj s vertikálnymi žalúziami. Niektoré farby sú rovnaké pre tieto druhy tienenia.

Prečo látkové rolety na okná?

Látkové roletky oproti žalúziám majú kvalitnejšie tienenie. Varianta roletiek s látkou ktorá je potretá strieborným náterom z vonku, skvele bráni prenikaniu nie len slnka ale aj tepla ku vám domov.

 • Nedržia prach (sú napustené anti-statickou látkou)
 • Bez-údržbové
 • Netrhá sa retiazka (nemá spojku)
 • Možnosť látky s anti-tepelnou úpravou (strieborný náter)
 • Jednoduchá manipulácia
 • Nemajú silóny a pásku čo dvíha žalúzie (nemá sa čo roztrhnúť)
 • Majú hliníkový bubon a hliníkové bočné lišty
Látkové roletky
plissé sieťky

Spánok po nočnej

Pracovať na nočnej zmene môže byť náročné na vaše fyzické a duševné zdravie. Po dlhých hodinách v službe je kľúčové, aby ste sa následne dostatočne vyspali. Avšak, pre kvalitný spánok je potrebné viac než len ľahnúť do postele. Nižšia teplota a najmä absolutná tma sú kľúčové pre regeneračný spánok.

S dostatkom tmy a optimálnymi podmienkami pre spánok môžete dosiahnuť výrazné zlepšenie svojho zdravia a pohody. Nezabudnite, že vysoká kvalita spánku má vplyv na vašu výkonnosť a celkový životný komfort. Či už pracujete na nočnej zmene alebo hľadáte spôsob, ako zabezpečiť tmu v miestnosti, náš produkt vám môže pomôcť dosiahnuť kvalitný a regeneračný spánok. Pozrite si naše látkové rolety.

Látkové rolety – Výhody

Zatemnenie

Látkové rolety sú výnimočné oproti iným produktom na vnútorné tienenie svojím skvelým zatemnením. Vďaka použitiu bočných líšt je zatemnenie bez presvitajúcich častí a je oveľa kvalitnejšie ako pri žalúziách. Rolety majú možnosť použiť látku s reflexným strieborným náterom ktorý odráža teplo efektívnejšie ako iná látka. Náter je len z vonkajšej strany rolety.

Estetika

Rolety sú dizajnovým kúskom ktorý pôsobí modernejšie a tiež vytvára čistý dizajn. Ich prednosť je výber so širokého spektra látok. Sú látky ktoré sú priepustné a vedia prepustiť svetlo a potom sú takzvané „blackoutové“ látky ktoré neprepúšťajú svetlo vďaka striebornému náteru z vonkajšej strany okna. Rolety majú aj bočné lišty takže dizajn je ešte krajší vďaka tomu že svetlo neprechádza z bokov.

Ovládanie

Ovládanie Látkovej rolety je jednoduché a pohodlné. S možnosťou použitia bežnej retiazky, môžete vytiahnuť alebo zatiahnuť celú roletu. Retiazka je nekonečná teda nie je predelená a nepotrebuje spojku. To znamená že sa retiazka natrhá. Na spodku je závažie ktoré po zatiahnutí rolety dosadne na spodnú zasklievaciu lištu. Na retiazke sú tiež dorazy ktoré zabezpečujú aby sa retiazka nepretočila.

Nenáročná údržba

Mechanizmus rolety je umiestnený vnútri hliníkového bubna, čo znamená, že údržba je potrebná len na povrchovej úrovni. Tkanina je ošetrená anti-statickým prípravkom, vďaka čomu nezachytáva prach. Látkové rolety sú takmer bezúdržbové. Vysoká kvalita produktu zabezpečuje minimálny potrebný servis aj po uplynutí záručnej doby.

Trvácnosť

Bubon a bočné lišty na rolete sú vyrobené z hliníka. Hliník je výrazne trvácnejší materiál ako obvyklý kov používaný pri výrobe žalúzií alebo plast. Hliník nepodlieha korózii a nestráca svoju pevnosť ani farbu, na rozdiel od plastu. Tkanina je mimoriadne odolná a má dlhú životnosť. Treba však pamätať, že nie je vhodné inštalovať rolety v kúpeľniach, kde by mohla látka narážať na vysokú vlhkosť a strácať svoje vlastnosti.

Odolnosť

Rolety látkové, na rozdiel od žalúzií, nemajú žiadne silóny ani pásky, ktoré by sa mohli poškodiť. Hlavným problémom žalúzií je práve riziko poškodenia súvisiaceho so silónmi a páskami. V prípade roliet nie je takéto riziko prítomné, pretože nemajú žiadne časti, ktoré by mohli byť roztrhnuté. Sú preto odolnejšie voči bežným typickým poškodeniam, ktorým môžu iné interiérové produkty na zatienenie podliehať.

Technické údaje sieťok

 • Látkové rolety pozostávajú z hliníkového bubna, hliníkových bočných líšt a látky, ktorá tvorí hlavnú časť rolety. Mechanizmus na posúvanie látky je integrovaný v bubne.
 • Látka sa posúva sa retiazkou na ktorej je umiestnené závažie.
 • Látka sa pohybuje nahor a nadol pomocou retiazky, na ktorej je zavesené závažie.
 • Bubon je vyrobený z pevného zosilneného hliníka a je pripevnený štyrmi šróbmi na rám okna alebo do zasklievacej lišty.
 • Bočné lišty, tiež z hliníka, môžu byť rovné alebo oblúkové, prispôsobené vašim zasklievacím lištám. Jednoducho lepia obojstrannou penovou páskou, čo zjednodušuje inštaláciu.
 • Rolety sú dostupné v širokej škále farieb pre bubon, hliníkové lišty aj látku. Môžete si vybrať imitáciu dreva alebo farebný náter RAL farbami.
 • Látka je odolná voči prachu vďaka anti-statickému prípravku.
 • Na spodku látky je hliníkové závažie.
 • Maximálna výška rolety závisí od použitých materiálov a odporúčaná výška je do 1800 mm.
 • Pre efektívnejšiu izoláciu pred teplom, si môžete vybrať látku s reflexným strieborným náterom, ktorý odráža teplo.
 • Látkové rolety sa inštalujú bez potreby vŕtania dierok na silóny či úchytky. (používa sa miesto nich závažie).
 • Látkové rolety môžu ostať v akejkoľvek polohe. Nepoužívajú úchytku ako žalúzie lebo nepadajú dole.
 • Montáž nie je vhodná do prostredia ktoré obsahuje príliš veľa vlhkosti či je príliš prašné. Ideálne prostredie je interiér bytu či kancelárie. Nevhodné prostredie je napríklad výrobná hala plná prachu alebo kúpeľňa.

Údržba sieťok

 • Nezabudnite, že pre správnu funkciu rolety by nemali na parapete stáť žiadne predmety, ako kvety a podobné, ktoré by sa mohli zachytiť v látky a poškodiť ju.
 • Pri posúvaní látky retiazkou je dôležité, aby ste látku držali rovno. Manipulácia retiazkou v šikmom uhle môže spôsobiť opotrebenie a poškodenie látky alebo mechanizmu. Používajte na posúvanie len vymedzený priestor v krytke.
 • Hliníkový bubon a bočné lišty je možné očistiť vlhkou handričkou. Povrch látky je antistatický, čo zabraňuje usádzaniu prachu, ale hrubšie nečistoty by mali byť odstránené opatrne, aby nedošlo k poškodeniu látky.
 • Rolety nie sú vhodné do vlhkých a prašných prostredí. Neodporúča sa ich montovať v kúpeľniach alebo výrobných halách, kde môžu byť vystavené nevhodným podmienkam. Taktiež sa neodporúčajú montovať do kuchyne kde sa môže látka poškodiť od zvyškov jedla štiav a podobne.
 • Vyvarujte sa kontaktu s vodou. Látku nesmiete umývať vodou ani používať žiadne chemické čistiace prostriedky.
 • Ak sa látková časť poškodí, je možné ju vymeniť za novú. To isté platí aj pre prípadné poškodenie krytky.
 • Bočné lišty sú prilepené obojstrannou penovou páskou. Pri ich výmene stačí starú pásku jednoducho zoškriabať a nalepiť novú pásku.
 • Neodporúčame demontovať rolety sami, aby nedošlo k poškodeniu pri manipulácii.

Galéria

Látkové rolety
Látkové rolety detail bubon
Rolety látkové detail na bubon - biele
Látkové rolety spodná lišta
Rolety látkové detail na spodnú lištu - biele
Látkové rolety tri druhy
Rolety látkové - biele
Látkové rolety žlté
Látkové rolety modré
Rolety látkové detail na bočnú lištu - biele

Odporúčame kombináciu – Sieťky na okná

Zabezpečte si súkromie nie len skrz pohľady ľudí ale aj od otravného hmyzu. Ponúkame vám ako doplňujúci produkt sieťky na okná. Sieťky sú vyrobené zo skleného vlákna potiahnutého gumou. Zabezpečte si pohodlné vetranie bez otravného hmyzu. Rolety a sieťky majú obe profily vyrobené z hliníku a tiež ich vieme ladiť do rôznych farieb ako je imitácia dreva zlatý dub. Sieťky na okná majú neinvazívnu montáž bez vŕtania. Napriek tomu že látkové rolety sú drahší produkt, sieťky vás vyjdú len o niečo viac ako klasické vnútorné žalúzie. Pozrite si ako si vybrať sieťky na okná.

Sieťky na okná zlatý dub detail

Alternatívy látkových roliet

Ak ste sa ešte nerozhodli pre látkové rolety, zvážte alternatívy v podobe: plyssé rolety, horizontálne vnútorné žalúzie alebo deň a noc rolety

Prečo si vybrať látkové rolety práve od nás?

Vysoká spokojnosť zákazníkov

Veľkú časť našich realizácií napĺňajú práve naši už existujúci zákazníci a zákazníci ktorý sa k nám dostali cez odporúčania. Kvalitná práca má za následok neustále vracajúcich sa zákazníkov.

Tím profesionálov

Naši montéri majú dlhoročné skúsenosti s montážou tieniacej techniky. Pomôžeme vám vybrať to najlepšie tienenie ku vám do bytu, kancelárie či firmy. Okrem a-typov nemáme problém s akýmkoľvek druhom okna.

Výhodná cena

Sme lacný. Áno dovolím si tvrdiť že naše ceny sú dostupné pre každého. V konkurzoch a súťažiach pri veľkých budovách a firmách je už pomaly tradíciou, že veľké zákazky vyhrávame. Preto si naše produkty môže dovoliť každý.

20-ročné skúsenosti

Pri našich začiatkoch pred 20timi rokmi mnohé druhy tienenia ešte ani neexistovali. Prešlo nám cez ruky obrovské množstvo zákazníkov a namontovaných produktov. Tie najlepšie sme vybrali a nájdete ich v našej ponuke.

Garantovaná kvalita

Kvalitných dodávateľov sme hľadali roky. Neuspokojili sme sa s priemernosťou. Chceme aby naše produkty, mali dlhú výdrž a lacný servis pre zákazníka. Preto niektoré produkty na trhu, nemontujeme pre ich vysokú kazivosť.

Najnovšie inovácie a trendy

Tienenie dnes a kedysi sa zmenilo. Prišli na trh nové produkty. Ideme s dobou a preto tie najnovšie trendy vyhľadávame a skúšame. Až keď produkt spĺňa naše kritériá kvality, dávame ho do ponuky pre vás.

Naši obchodní partneri a dodávatelia látkových roliet

logotyp Michal Kohút

Často kladené otázky

 • Ako sa čistia látkové rolety?

  Látkové rolety nemusíte čistiť. Pokiaľ máte klasickú látku alebo látku s druhej strany potretou striebornou farbou, čistiť nie je potrebné. Látka má antistatický povrch vďaka čomu nedrží prach. Ak predsa máte špinavú látku od niečoho čo sa nedá vyčistiť, látku vám vieme len vymeniť. Výmenu vieme uskutočniť len v prípade že rolety sme vám montovali my.

 • Koľko stoja látkové rolety?

  Látkové rolety stoja približne toľko ako rolety deň a noc. Cena záleží od veľkosi, druhu látky, materiálu a podobne. Pri lacnejších látkach môžu byť lacnejšie ako rolety deň a noc. Na trojdielne okno vás cena môže vyjsť od 140 do 200 €.