Bočnice interiérových roliet

Bočnice pre látkové rolety a rolety deň a noc

Bočnice sú komponenty namontované na bokoch nosníku vnútorných roliet. Bočnice sú súčasťou produktov: látkové rolety a rolety deň a noc. Komponent sa zvyčajne nekazí. Bočnice sú z plastu a držia váhu rolety na okne. Za tieto bočnice sa uchytáva celý systém rolety. 2 skrutky držia bočnicu na okne a dvoma skrutkami je prichytená k hliníkovému nosníku látkovej rolety alebo rolety deň a noc. Na bočnicu vždy ide krytka na interiérové rolety aby zakryla skrutky a dodala estetiku celému produktu.

Bočnice pre rolety na rovnú lištu

Bočnice na rolety pre rovnú lištu sú rovnaké pre pravú aj ľavú stranu. Celý komponent je z plastu. Na hliníkovom bubne drží vďaka 2 skrutkám. Tento komponent sa zvyčajne nekazí a má dlhú životnosť.

Bočnica rolety deň a noc - náhradný diel

Bočnica rolety

Dierky pre skrutky bočnice na rolety deň a noc

Diery na uchytenie rolety na rám okna

Smer skrutkovania bočnice na rolety

Smer prichytenia skrutiek

Bočnice pre rolety na oblú lištu

Bočnica na rolety ktoré sa montujú na oblé zasklievacie lišty je väčšia. Bočnica je komponent namontovaný na boku nosníku. Taktiež patrí medzi náhradné diely ktoré sú u nás dostupné na objednávku.

Náhradný diel na rolety - bočnica

Bočnica na ráme okna

Bočnica na rolety deň a noc

Bočnica roliet deň a noc

komponent bočnica na vnútorné rolety

Bočnica

Na čo slúži bočnica na vnútorné rolety?

Bočnica je komponent na látkové rolety alebo rolety deň a noc. Slúži ako medzičlánok ktorý drží priskrutkovaný na ráme okna a nesie váhu hliníkového bubna o ktorý je namontovaná. Bočnica sa dá aj vymeniť v prípade poškodenia.

Bočnica rolety namontovaná na ráme okna

Skrutky uchytené v ráme okna

Ako vymeniť bočnice na roletách?

Pri výmene bočnice stačí odskrutkovať 2 bočné skrutky. Skrutky sú namontované v medzere v hliníkovom nosníku na vnútorné rolety. Pre výmenu potrebujete náhradnú bočnicu ktorá bude pasovať na rovnaké miesto.

Bočnica rolety deň a noc

Skrutky ktorými je bočnica pripevnená o nosník