Vonkajšie žalúzie S90 – Setta

Vonkajšie žalúzie – S90 – Setta

Vonkajšia žalúzia Setta 90 predstavuje špičku vo vonkajšom zatienení z pohľadu účelnosti a dizajnu. Lamely v tvare písmena S šírky 90 mm vytvárajú v zatvorenom stave dokonalú celistvú plochu. Účelnosť vonkajšej žalúzie Setta je posilnená ladným vzhľadom. V porovnaní so žalúziou Setta 65 je vonkajšia okenná žalúzia Setta 90 vhodná na zatienenie väčších plôch, pretože lamely pôsobia opticky väčším dojmom.

Termoregulačný efekt žalúzie S90 / S65 zvyšuje guma vlisovaná po celej dĺžke lamely. Hliníkové vodiace lišty zaisťujú stabilitu vonkajšej žalúzie vo vetre a sú podporným prvkom pre zabezpečenie domu proti vlámaniu. S90 robí unikátnou jej variabilita montáže a predovšetkým elegantný dizajn a dokonalé zatienenie.

Vonkajšie žalúzie Setta 90

Vonkajšie žalúzie Setta 90 – Výhody

Lamela do tvaru „S“

Lamely žalúzie majú tvar písmena „S“. Tento tvar je špecifický oproti iným lamelám. Vďaka tomuto tvaru pri zaklopení vytvoria celistvú plochu. Pri daždi voda krásne steká smerom od okna preč. Vzhľad lamiel je účelný a veľmi ladný. Vďaka dvojitému uhnutiu (S), je oproti lamelám do tvaru C, odolnejšia a pevnejšia.

Ochrana

Vonkajšie žalúzie S90 okrem tienenia dokážu prispieť k ochrane vášho domova. Chránia v prvom rade vaše okná proti silným búrkam a víchriciam. Vonkajšie žalúzie sú prvá „nárazníková“ prekážka ktorú treba prekonať. Získajte väčší pocit bezpečia, žalúzie totiž dokážu znepríjemniť človeku vlámanie sa do domu.

Znížený hluk

Vonkajšie žalúzie S90 znižujú hlučnosť z vonku. Pokiaľ bývate na rušnej ulici kde pravidelne premávajú autá, vonkajšie žalúzie sú ideálnym riešením. Naše vonkajšie žalúzie Setta sú tiež tichšie pri manipulácii vďaka vlisovanej gume. Vonkajšie žalúzie tiež dokážu odolávať vetru a znižujú jeho hlučnosť.

Zníženie teploty

Vonkajšie žalúzie dokážu znížiť teplotu v dome až o 7°C. Často sa vonkajšie žalúzie zvyknú porovnávať s klimatizáciou. Vonkajšie žalúzie ale nevháňajú studený vzduch dovnútra ale zabraňujú preniknutiu slnečných lúčov dovnútra vďaka čomu dokážu efektívne udržiavať nižšiu teplotu v dome.

Ovládanie

Ovládanie žalúzií je jedna z najväčších predností. Na výber máte až 4 varianty ovládania. Môžete použiť aj svoj mobilný telefón s prístupom na wifi a ovládať svoje žalúzie odkiaľkoľvek na svete. Máte na výber aj vypínač priamo na okne alebo diaľkový ovládač. Najlacnejšie riešenie je ovládanie pomocou kľuky.

Životnosť

Vonkajšie žalúzie sa kupujú väčšinou raz v živote (pokiaľ sa nesťahujete). Ich životnosť sa počíta na desiatky rokov. Vďaka kvalitným materiálom ako je hliník dokážu hravo prežiť akékoľvek iné možnosti tienenia. Vďaka ich životnosti sa časom vaše náklady vrátia späť keďže nemusíte stále meniť produkty na tienenie.

Varianty montáže

Tieto tri typy montáže môžu byť v dvoch variantoch: krycia schránka priznaná / krycia schránka včlenená do zatepľovacieho systému alebo obvodového plášťa.

Roletky deň a noc v kuchyni

Montáž do vytvoreného vrecka

(strop /stena)

Vertikálne žalúzie jemné bledo-oranžové

Montáž do špalety na rám okna

(strop /stena)

Vertikálne žalúzie jemné bledo-oranžové

Montáž na rozširovací profil okna

(strop /stena)

Špecifická montáž

 • Samonosná verzia (upevnenie žalúzie na vodiacich lištách)
 • Fasádna verzia (guľatá kazeta; montáž na fasádu)
 • Montáž do prekladu Heluz (zapustené vodiace lišty)
 • Montáž do prekladu Porotherm (vhodné pre samonosné verzie)
 • Samonosná žalúzia s nábalom mimo kanálu

S montážou do prekladu treba počítať už vo fáze projektu rodinného domu.

Ovládanie

Manuálne – kľukou

Elektricky – diaľkovým ovládačom

Elektricky – vypínačom

Mobilným telefónom – aplikácia

Rozmery

Minimálna šírka
600 mm
Maximálna šírka
6000* mm
Maximálna výška
4000 mm
Maximálna plocha
8 m2  (pre ovládanie kľukou)
24 m2  (pre ovládanie motorom)

*Upozornenie: S rastúcou šírkou žalúzie klesá trieda jej odolnosti voči vetru. Atypické rozmery nevyrábame.

Technické parametre

Horný profil FeHorný profil AlDolný profilLamelaBočné vedenieRebríčekTextilný pásik
Rozmer56 × 5858 × 6093 × 1490 mmvodiaca lišta / oceľové lanko86 x 9,56 x 0,28
MateriálFe – železoAl – hliníkAl – hliníkAl- hliníkPESPES
Farbapozink, plechsurový hliníkelox. hliníkPodľa vzorkovníkaelox / sivá, čiernasivá, čiernasivá, čierna
*pre max. šírku 4000 mm

REZ

Horný profil

Horný profil

Dolný profil

Dolný profil

Lamela S90

Lamela

plissé sieťky

Klimatizácia alebo žalúzie?

Vonkajšie žalúzie sa často porovnávajú s klimatizáciou. A viete prečo? Vonkajšie žalúzie dokážu znížiť teplotu počas leta až o 7°C. Klimatizácia dokáže nepochybne ochladiť viac a dokonca dnes sa dá aj kúriť klimatizáciou. Pokiaľ patríte tiež k ľudom čo zvažujú pre a proti a vybrali ste si klimatizáciu, odporúčame vám kvalitu za rozumnú cenu ako robí napríklad Etherna.

Ak ste sa rozhodli pre žalúzie, urobili ste rozhodne dobre. Okrem chladenia priestoru vďaka zadržiavaniu slnečných lúčov dokážu efektívne tieniť a chrániť vaše okná. Ovládajú sa pohodlne mobilom a svoje súkromie máte vždy pod kontrolou, aj keď nie ste doma.

Farebné prevedenie – vzorkovník farieb

RAL 1015

RAL 1015

RAL 6005

RAL 6005

RAL 7016

RAL 7016

RAL 7022

RAL 7022

RAL 7035

RAL 7035

RAL 7038

RAL 7038

RAL 7048

RAL 7048

RAL 8014

RAL 8014

RAL 9002

RAL 9002

RAL 9005

RAL 9005

RAL 9006

RAL 9006

RAL 9007

RAL 9007

RAL 9010

RAL 9010

RAL 9016

RAL 9016

VSR 780

VSR 780

DB 702

DB 702

DB 703

DB 703

RAL 3004

RAL 3004

RAL 3000s

RAL 3000s

RAL 5002

RAL 5002

RAL 5014

RAL 5014

W 210

W 210

Galéria

Vonkajšie žalúzie S90
Vonkajšie žalúzie S-90
Vonkajšie žalúzie Setta 90
Vonkajšie žalúzie S90 detail lamely

Najčastejšie otázky

Aká je cena vonkajších žalúzií S90?

Cena vonkajších žalúzií S90 / Setta 90 je závislá od rozmerov, prevedenia, spôsobu ovládania (motoricky / mechanicky), farby, komponentov a podobne. Žalúzia o veľkosti 240 x 150 sa môže pohybovať od 650 € až do 1000 €. Cena záleží od veľa parametrov. Dajte si spraviť bezplatnú cenovú ponuku na vonkajšie žalúzie S90.

V ktorých mestách pôsobí vaša firma?

Naša firma realizuje zákazky v mestách Bratislava, Liptovský Mikuláš, Martin, Prievidza, Trenčín a v ich širokom okolí. Všetky mestá v ktorých pôsobíme viete nájsť v zozname miest nášho pôsobenia. Vieme ísť aj ďalej za naše bežné mestá pôsobenia, pokiaľ budete mať väčší objem tovaru.

Ako dlho trvá dodanie a montáž vonkajších žalúzií Setta 90?

Vonkajšie žalúzie majú dodaciu dobu od 3 až do 5 týždňov. Montáž ale závisí od veľkosti zákazky. Pri menšej zákazke môže trvať zvyčajne pár hodín.

Čo o nás povedali naši zákazníci?

Výrobok nevyžaduje mimoriadnu údržbu a mazanie ovládacích mechanizmov. Pri bežnom znečistení pravidelne utrite povrch výrobku prachovkou alebo navlhčenou mäkkou textilnou tkaninou alebo špongiou a vždy vytrite dosucha! Používajte iba mydlové roztoky bez chemických prísad, s teplotou do 30 ºC. Nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky, ako organické riedidlá, rozpúšťadlá, čistiace piesky, čistiace pasty, vyvíjače pary a silné alkalické čistiace prostriedky. Odporúčame vykonávať pravidelnú kontrolu a údržbu vonkajších žalúzií.

Pravidelná kontrola stavu žalúzií S90:

 • trvalé funkcie žalúzií (rovnomerné vyťahovanie a spúšťanie)
 • stav a mieru znečistenia lamiel
 • opotrebenie vyťahovacích pásikov a rebríkov
 • stav vodiacich líšt
 • správnu funkciu koncových spínačov
 • hlučnosť chodu

Upozornenie:
Dbajte na opatrné čistenie tieniacich lamiel, aby nedošlo k ich pretlačeniu alebo inému poškodeniu. Pri čistení okien výrobok nastavte do takej polohy, aby nemohlo dôjsť k jeho poškodeniu a aby nebránil v čistení. Chráňte výrobok pred znečistením pri stavebných úpravách a pri maľovaní. Pri sile vetra nad medznú hodnotu podľa tabuľky sa musia žalúzie s manuálnym ovládaním a motorovým ovládaním bez čidla vytiahnuť hore do hornej polohy, aby nedošlo k jej poškodenie alebo k poškodeniu jej okolia

Podobné produkty žalúziám Setta 90

Roletky deň a noc v kuchyni

Najpoužívanejší typ vo vonkajšom tienení

Vertikálne žalúzie jemné bledo-oranžové

Najpoužívanejší typ vonkajšej žalúzie

Vertikálne žalúzie jemné bledo-oranžové

Najpredávanejšie vonkajšie žalúzie na trhu

Naši obchodní partneri a dodávatelia vonkajších žalúzií

logotyp Michal Kohút
partner isotra
Somfy logo