Vonkajšie žalúzie Z70 – Zetta

Vonkajšie žalúzie – Z70 – Zetta

Vonkajšia žalúzia Zetta 70 je technologicky najvyspelejšia vonkajšia okenná žalúzia v oblasti exteriérovej tieniacej techniky, vhodná na zatienenie rodinných domov aj administratívnych budov. Lamely široké 7 cm sú v tvare písmena Z. V zavretom stave vytvárajú lamely celistvú plochu, ktorá zaručuje dokonalé zatienenie. Guma vlisovaná po celej dĺžke lamely zvyšuje termoregulačný efekt žalúzie. Z70 sa hodia na zatieňovanie väčších plôch, pretože lamely pôsobia opticky väčším dojmom. Hliníkové vodiace lišty zaisťujú stabilitu žalúzie vo vetre a sú podporným prvkom pre zabezpečenie domu proti vlámaniu. Máte záujem? Vyžiadajte si bezplatnú cenovú ponuku.

Horizontálne žalúzie bledé jemný vzor

Vonkajšie žalúzie Zetta 70 – Výhody

Zatemnenie

Lamely vďaka svojmu tvaru ktorý pripomína písmeno „Z“ dokážu v zavretom stave lamely vytvoriť celistvú plochu, čím zabezpečia dokonalé zatemnenie. Intenzitu tienenia si viete korigovať naklápaním lamiel. Počas vyťahovania sa lamely automaticky nastavia do vodorovnej roviny aby nezaberali priestor ktorým by bránili svetelnosti okna.

Ochrana

Vonkajšie žalúzie Z70 okrem tienenia dokážu prispieť k ochrane vášho domova. Chránia v prvom rade vaše okná proti silným búrkam a víchriciam. Vonkajšie žalúzie sú prvá „nárazníková“ prekážka ktorú treba prekonať. Získajte väčší pocit bezpečia, žalúzie totiž dokážu znepríjemniť človeku vlámanie sa do domu.

Znížený hluk

Vonkajšie žalúzie Z70 znižujú hlučnosť z vonku. Pokiaľ bývate na rušnej ulici kde pravidelne premávajú autá, vonkajšie žalúzie sú ideálnym riešením. Naše vonkajšie žalúzie Zetta sú tiež tichšie pri manipulácii vďaka vlisovanej gume. Vonkajšie žalúzie tiež dokážu odolávať vetru a znižujú jeho hlučnosť.

Zníženie teploty

Vonkajšie žalúzie dokážu znížiť teplotu v dome až o 7°C. Často sa vonkajšie žalúzie zvyknú porovnávať s klimatizáciou. Vonkajšie žalúzie ale nevháňajú studený vzduch dovnútra ale zabraňujú preniknutiu slnečných lúčov dovnútra vďaka čomu dokážu efektívne udržiavať nižšiu teplotu v dome.

Ovládanie

Ovládanie žalúzií je jedna z najväčších predností. Na výber máte až 4 varianty ovládania. Môžete použiť aj svoj mobilný telefón s prístupom na wifi a ovládať svoje žalúzie odkiaľkoľvek na svete. Máte na výber aj vypínač priamo na okne alebo diaľkový ovládač. Najlacnejšie riešenie je ovládanie pomocou kľuky.

Životnosť

Vonkajšie žalúzie sa kupujú väčšinou raz v živote (pokiaľ sa nesťahujete). Ich životnosť sa počíta na desiatky rokov. Vďaka kvalitným materiálom ako je hliník dokážu hravo prežiť akékoľvek iné možnosti tienenia. Vďaka ich životnosti sa časom vaše náklady vrátia späť keďže nemusíte stále meniť produkty na tienenie.

Varianty montáže

Tieto tri typy montáže môžu byť v dvoch variantoch: krycia schránka priznaná / krycia schránka včlenená do zatepľovacieho systému alebo obvodového plášťa.

Roletky deň a noc v kuchyni

Montáž do vytvoreného vrecka

(strop /stena)

Vertikálne žalúzie jemné bledo-oranžové

Montáž do špalety na rám okna

(strop /stena)

Vertikálne žalúzie jemné bledo-oranžové

Montáž na rozširovací profil okna

(strop /stena)

Špecifická montáž

 • Samonosná verzia (upevnenie žalúzie na vodiacich lištách)
 • Fasádna verzia (guľatá kazeta; montáž na fasádu)
 • Montáž do prekladu Heluz (zapustené vodiace lišty)
 • Montáž do prekladu Porotherm (vhodné pre samonosné verzie)
 • Samonosná žalúzia s nábalom mimo kanálu

S montážou do prekladu treba počítať už vo fáze projektu rodinného domu.

Ovládanie

Manuálne – kľukou

Elektricky – diaľkovým ovládačom

Elektricky – vypínačom

Mobilným telefónom – aplikácia

Rozmery

Minimálna šírka
600 mm
Maximálna šírka
6000* mm
Maximálna výška
4000 mm
Maximálna plocha
8 m2  (pre ovládanie kľukou)
18 m2  (pre ovládanie motorom)

*Upozornenie: S rastúcou šírkou žalúzie klesá trieda jej odolnosti voči vetru. Atypické rozmery nevyrábame.

Technické parametre

Horný profil FeHorný profil AlDolný profilLamelaBočné vedenieRebríčekTextilný pásik
Rozmer56 × 5858 × 6067 × 1370 mmvodiaca lišta / oceľové lanko60 x 9,58 x 0,34
MateriálFe – železoAl – hliníkAl – hliníkAl- hliníkPESPES
Farbapozink, plechsurový hliníkelox. hliníkPodľa vzorkovníkaelox / sivá, čiernasivá, čiernasivá, čierna
*pre max. šírku 4000 mm

REZ

Horný profil

Horný profil

Dolný profil

Dolný profil

Lamela

Lamela

plissé sieťky

Klimatizácia alebo žalúzie?

Vonkajšie žalúzie sa často porovnávajú s klimatizáciou. A viete prečo? Vonkajšie žalúzie dokážu znížiť teplotu počas leta až o 7°C. Klimatizácia dokáže nepochybne ochladiť viac a dokonca dnes sa dá aj kúriť klimatizáciou. Pokiaľ patríte tiež k ľudom čo zvažujú pre a proti a vybrali ste si klimatizáciu, odporúčame vám kvalitu za rozumnú cenu ako robí napríklad Etherna.

Ak ste sa rozhodli pre žalúzie, urobili ste rozhodne dobre. Okrem chladenia priestoru vďaka zadržiavaniu slnečných lúčov dokážu efektívne tieniť a chrániť vaše okná. Ovládajú sa pohodlne mobilom a svoje súkromie máte vždy pod kontrolou, aj keď nie ste doma.

Farebné prevedenie – vzorkovník farieb

RAL 1015

RAL 1015

RAL 6005

RAL 6005

RAL 7016

RAL 7016

RAL 7022

RAL 7022

RAL 7035

RAL 7035

RAL 7038

RAL 7038

RAL 7048

RAL 7048

RAL 8014

RAL 8014

RAL 9002

RAL 9002

RAL 9005

RAL 9005

RAL 9006

RAL 9006

RAL 9007

RAL 9007

RAL 9010

RAL 9010

RAL 9016

RAL 9016

VSR 780

VSR 780

DB 702

DB 702

DB 703

DB 703

RAL 3004

RAL 3004

RAL 3000s

RAL 3000s

RAL 5002

RAL 5002

RAL 5014

RAL 5014

W 210

W 210

Galéria

Vonkajšie žalúzie Z-90
Vonkajšie žalúzie Z70 antracit
Vonkajšie žalúzie Zetta-70 strieborné
Vonkajšie žalúzie Z70 odostreté
Vonkajšie žalúzie Z-90 na dome
Vonkajšie žalúzie Z70 strieborné
Vonkajšie žalúzie Zetta 70 z interiéru
Vonkajšie žalúzie Z70 detail lamely
Vonkajšie žalúzie Z90 strieborné
Vonkajšie žalúzie Z-70 strieborné
Vonkajšie žalúzie Z-70 dom
Vonkajšie žalúzie Zetta 90 detail
Vonkajšie žalúzie Zetta 70 strieborné
Vonkajšie žalúzie Z-70 detail

Často kladené otázky

Aká je cena vonkajších žalúzií Z70?

Cena vonkajších žalúzií Z70 / Zetta 70 je závislá od rozmerov, prevedenia, spôsobu ovládania (motoricky / mechanicky), farby, komponentov a podobne. Žalúzia o veľkosti 240 x 150 sa môže pohybovať od 650 € až do 1000 €. Cena záleží od veľa parametrov. Dajte si spraviť bezplatnú cenovú ponuku na vonkajšie žalúzie Z70.

V ktorých mestách pôsobí vaša firma?

Naša firma realizuje zákazky v mestách Bratislava, Liptovský Mikuláš, Martin, Prievidza, Trenčín a v ich širokom okolí. Všetky mestá v ktorých pôsobíme viete nájsť v zozname miest nášho pôsobenia. Vieme ísť aj ďalej za naše bežné mestá pôsobenia, pokiaľ budete mať väčší objem tovaru.

Ako dlho trvá dodanie a montáž vonkajších žalúzií Zetta 70?

Vonkajšie žalúzie majú dodaciu dobu od 3 až do 5 týždňov. Montáž ale závisí od veľkosti zákazky. Pri menšej zákazke môže trvať zvyčajne pár hodín. Pri väčších polyfunkčných a administratívnych budovách treba rátať s montážou ktorá môže trvať aj pár dní.

Ak ste sa ešte nerozhodli pozrite si všetky druhy našich vonkajších žalúzií alebo iné produkty exteriérového tienenia a interiérového tienenia.

Čo o nás povedali naši zákazníci?

Výrobok nevyžaduje mimoriadnu údržbu a mazanie ovládacích mechanizmov. Pri bežnom znečistení pravidelne utrite povrch výrobku prachovkou alebo navlhčenou mäkkou textilnou tkaninou alebo špongiou a vždy vytrite dosucha! Používajte iba mydlové roztoky bez chemických prísad, s teplotou do 30 ºC. Nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky, ako organické riedidlá, rozpúšťadlá, čistiace piesky, čistiace pasty, vyvíjače pary a silné alkalické čistiace prostriedky. Odporúčame vykonávať pravidelnú kontrolu a údržbu vonkajších žalúzií.

Pravidelná kontrola stavu žalúzií Z70:

 • trvalé funkcie žalúzií (rovnomerné vyťahovanie a spúšťanie)
 • stav a mieru znečistenia lamiel
 • opotrebenie vyťahovacích pásikov a rebríkov
 • stav vodiacich líšt
 • správnu funkciu koncových spínačov
 • hlučnosť chodu

Upozornenie:
Dbajte na opatrné čistenie tieniacich lamiel, aby nedošlo k ich pretlačeniu alebo inému poškodeniu. Pri čistení okien výrobok nastavte do takej polohy, aby nemohlo dôjsť k jeho poškodeniu a aby nebránil v čistení. Chráňte výrobok pred znečistením pri stavebných úpravách a pri maľovaní. Pri sile vetra nad medznú hodnotu podľa tabuľky sa musia žalúzie s manuálnym ovládaním a motorovým ovládaním bez čidla vytiahnuť hore do hornej polohy, aby nedošlo k jej poškodenie alebo k poškodeniu jej okolia

Podobné produkty žalúziám Zetta 70

Roletky deň a noc v kuchyni

Jedny z najvyspelejších vonkajších žalúzií

Vertikálne žalúzie jemné bledo-oranžové

Špička vo vonkajšom tienení

Vertikálne žalúzie jemné bledo-oranžové

Najpoužívanejší typ vo vonkajšom tienení

Naši obchodní partneri a dodávatelia vonkajších žalúzií

logotyp Michal Kohút
partner isotra
Somfy logo