Vonkajšie žalúzie C50 – Cetta

Vonkajšie žalúzie – C50 – Cetta

Vonkajšie žalúzie C50 je univerzálny typ exteriérovej žalúzie, ktorú možno použiť aj v interiéri. Lamely široké 5 cm sú v tvare písmena „C“ bez záhybov na koncoch lamiel a montujú sa v miestach, ktoré nie sú vystavované príliš silnému pôsobeniu vetra. Vedenie žalúzie je riešené hliníkovými vodiacimi lištami, alebo lamely žalúzie sú vedené v oceľovom lanku. Dizajn exteriérovej žalúzie Cetta 50 je podobný žalúzii Cetta 80 – Flexi, na rozdiel od nej ju však nemožno namontovať do prekladu Heluz. 

Exteriérová žalúzia Cetta 50 dáva vďaka precíznemu vyhotoveniu a vysokej pohľadovej kvalite možnosť voľby medzi vonkajším a vnútorným umiestnením.

Horizontálne žalúzie bledé jemný vzor

Vonkajšie žalúzie Cetta 50 – Výhody

Interiérové použitie

Exteriérová žalúzia Cetta 50 má precízne vyhotovenia vďaka ktorému je vhodná na použitie aj na interiérové tienenie. Na pohľad má vysokú kvalitu a krásne zapadne aj do interiéru na väčšie sklené plochy kde už nestačí klasické interiérové tienenie.

Ochrana

Vonkajšie žalúzie C50 okrem tienenia dokážu prispieť k ochrane vášho domova. V prvom rade vás chránia pred slnkom ale aj proti silným búrkam a víchriciam. Vonkajšie žalúzie sú prvá „nárazníková“ prekážka ktorú treba prekonať.

Znížený hluk

Vonkajšie žalúzie C50 znižujú hlučnosť z vonku. Pokiaľ bývate na rušnej ulici kde pravidelne premávajú autá, vonkajšie žalúzie sú ideálnym riešením. Vonkajšie žalúzie tiež dokážu odolávať vetru a znižujú jeho hlučnosť.

Zníženie teploty

Vonkajšie žalúzie dokážu znížiť teplotu v dome až o 7°C. Často sa vonkajšie žalúzie zvyknú porovnávať s klimatizáciou. Vonkajšie žalúzie ale nevháňajú studený vzduch dovnútra ale zabraňujú preniknutiu slnečných lúčov vďaka čomu dokážu efektívne udržiavať nižšiu teplotu v dome.

Ovládanie

Ovládanie žalúzií je jedna z najväčších predností. Na výber máte až 4 varianty ovládania. Máte na výber vypínač priamo na okne alebo diaľkový ovládač. Najlacnejšie riešenie je však ovládanie pomocou kľuky alebo šnúry.

Životnosť

Vonkajšia žalúzia C50 vydrží podstatne dlhšie ako vnútorné žalúzie. Vďaka kvalitným materiálom ako je hliník dokážu hravo prežiť akékoľvek iné možnosti tienenia. Vďaka ich životnosti sa časom vaše náklady vrátia späť keďže nemusíte stále meniť produkty na tienenie.

Ovládanie

Elektricky – diaľkovým ovládačom

Elektricky – vypínačom

Manuálne – kľukou

Manuálne – šnúrou

Rozmery

Minimálna šírka
400 mm
600 mm (pre ovládanie motorom)
Maximálna šírka
3500 mm
Maximálna výška
3000 mm
Maximálna plocha
6 m2  (pre ovládanie kľukou)
8 m2  (pre ovládanie kľukou)
10 m2  (pre ovládanie motorom)

*Upozornenie: Atypické rozmery nevyrábame.

Technické parametre

Horný profil kľukaHorný profil motorDolný profilLamelaBočné vedenieRebríčekTextilný pásik
Rozmer40 × 4056 x 58, 58 × 6049 × 1250 mmvodiaca lišta / Fe/PVC lanko42 x 546 x 0,28
MateriálFe – železoFe- železo, Al – hliníkFE – železoAl- hliníkPESPES
Farbapozink, plechpozink, natural, RALRALPodľa vzorkovníkaelox / sivá, čiernasivá, čiernasivá, čierna
*pre max. šírku 3500 mm

REZ

Horný profil

Horný profil

Dolný profil

Dolný profil

Lamela

Lamela

plissé sieťky

Klimatizácia alebo žalúzie?

Vonkajšie žalúzie sa často porovnávajú s klimatizáciou. A viete prečo? Vonkajšie žalúzie dokážu znížiť teplotu počas leta až o 7°C. Klimatizácia dokáže nepochybne ochladiť viac a dokonca dnes sa dá aj kúriť klimatizáciou. Pokiaľ patríte tiež k ľudom čo zvažujú pre a proti a vybrali ste si klimatizáciu, odporúčame vám kvalitu za rozumnú cenu ako robí napríklad Etherna.

Ak ste sa rozhodli pre žalúzie, urobili ste rozhodne dobre. Okrem chladenia priestoru vďaka zadržiavaniu slnečných lúčov dokážu efektívne tieniť a chrániť vaše okná. Ovládajú sa pohodlne mobilom a svoje súkromie máte vždy pod kontrolou, aj keď nie ste doma.

Farebné prevedenie – podľa vzorkovníka farieb

Základné farby: biela, strieborná (viacero variant), antracit, krémová (podobná slonovej kosti a tmavšie varianty)

Galéria

Vonkajšie žalúzie C50
Vonkajšie žalúzie C50 na sklách
Vonkajšie žalúzie C50
Vonkajšie žalúzie C50 v interiéri
Vonkajšie žalúzie C65 systém duo
Vonkajšie žalúzie Cetta 50 na dome
Vonkajšie žalúzie Cetta 50 na budove
Vonkajšie žalúzie C50 Detail lamely

Často kladené otázky

Aká je cena vonkajších žalúzií C50?

Cena vonkajších žalúzií C50 / Cetta 50 je závislá od rozmerov, prevedenia, spôsobu ovládania (motoricky / mechanicky), farby, komponentov a podobne. Žalúzia o veľkosti 240 x 150 sa môže pohybovať od 400 € až do700 €. Cena záleží od veľa parametrov. Dajte si spraviť bezplatnú cenovú ponuku na vonkajšie žalúzie C50.

V ktorých mestách pôsobí vaša firma?

Naša firma realizuje zákazky v mestách Bratislava, Liptovský Mikuláš, Martin, Prievidza, Trenčín a v ich širokom okolí. Všetky mestá v ktorých pôsobíme viete nájsť v zozname miest nášho pôsobenia. Vieme ísť aj ďalej za naše bežné mestá pôsobenia, pokiaľ budete mať väčší objem tovaru.

Ako dlho trvá dodanie a montáž vonkajších žalúzií Cetta 50?

Vonkajšie žalúzie majú dodaciu dobu od 3 až do 5 týždňov. Montáž ale závisí od veľkosti zákazky. Pri menšej zákazke môže trvať zvyčajne pár hodín.

Ak ste sa ešte nerozhodli pozrite si všetky druhy našich vonkajších žalúzií alebo iné produkty exteriérového tienenia a interiérového tienenia.

Čo o nás povedali naši zákazníci?

Výrobok nevyžaduje mimoriadnu údržbu a mazanie ovládacích mechanizmov. Pri bežnom znečistení pravidelne utrite povrch výrobku prachovkou alebo navlhčenou mäkkou textilnou tkaninou alebo špongiou a vždy vytrite dosucha! Používajte iba mydlové roztoky bez chemických prísad, s teplotou do 30 ºC. Nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky, ako organické riedidlá, rozpúšťadlá, čistiace piesky, čistiace pasty, vyvíjače pary a silné alkalické čistiace prostriedky. Odporúčame vykonávať pravidelnú kontrolu a údržbu vonkajších žalúzií.

Pravidelná kontrola stavu žalúzií C50:

  • trvalé funkcie žalúzií (rovnomerné vyťahovanie a spúšťanie)
  • stav a mieru znečistenia lamiel
  • opotrebenie vyťahovacích pásikov a rebríkov
  • stav vodiacich líšt
  • správnu funkciu koncových spínačov
  • hlučnosť chodu

Upozornenie:
Dbajte na opatrné čistenie tieniacich lamiel, aby nedošlo k ich pretlačeniu alebo inému poškodeniu. Pri čistení okien výrobok nastavte do takej polohy, aby nemohlo dôjsť k jeho poškodeniu a aby nebránil v čistení. Chráňte výrobok pred znečistením pri stavebných úpravách a pri maľovaní. Pri sile vetra nad medznú hodnotu podľa tabuľky sa musia žalúzie s manuálnym ovládaním a motorovým ovládaním bez čidla vytiahnuť hore do hornej polohy, aby nedošlo k jej poškodenie alebo k poškodeniu jej okolia

Podobné produkty žalúziám Cetta 50

Roletky deň a noc v kuchyni

Najpoužívanejší typ vo vonkajšom tienení

Vertikálne žalúzie jemné bledo-oranžové

Funkčná a žiadaná vonkajšia žalúzia

Vertikálne žalúzie jemné bledo-oranžové

Jedny z najvyspelejších vonkajších žalúzií

Naši obchodní partneri a dodávatelia vonkajších žalúzií

logotyp Michal Kohút
partner isotra
Somfy logo