Vonkajšie žalúzie C65 – Cetta

Vonkajšie žalúzie – C65 – Cetta

Najpoužívanejší typ vonkajšej žalúzie je práve Cetta 65. Vďaka svojmu vzhľadu je vhodná hlavne na rodinné domy. Lamely sú široké 6,5 cm a podľa názvu „Cetta“ majú tvar do písmena „C“. Cetta je veľmi obľúbená a žiadaná. Vedenie žalúzie môže byť pomocou hliníkových líšt alebo oceľového lanka. Žalúziu odporúčame s hliníkovými lištami pre väčšiu stabilitu vo vetre a zároveň sú lišty podporným prvkom pre zabezpečenie proti vlámaniu. C65 je vhodná žalúzia zvlášť na zatienenie do rodinných domov.

Varianta Duo je špeciálna rozdielnym stupňom naklopenia hornej časti a dolnej časti žalúzie. Systém Duo odporúčame do pracovní, kancelárskych priestorov, konferenčných miestností alebo aj na celé administratívne budovy. Viete si regulovať priepustnosť svetla vďaka rozdielnemu naklopeniu hornej časti žalúzie. Fotka systému Duo v galérii.

Horizontálne žalúzie bledé jemný vzor

Vonkajšie žalúzie Cetta 65 – Výhody

Lamely vďaka svojmu tvaru ktorý pripomína písmeno „C“. Žalúzia Cetta 65 má k dispozícii aj variantu Duo. V tejto variante si viete korigovať zatemnenie podľa seba. Môžete vrchnú časť žalúzie naklápať iným stupňom ako spodnú časť žalúzie a opačne. Je vhodná na administratívne budovy, kancelárie a školiace priestory.

Ochrana

Vonkajšie žalúzie C65 okrem tienenia dokážu prispieť k ochrane vášho domova. Chránia v prvom rade vaše okná proti silným búrkam a víchriciam. Vonkajšie žalúzie sú prvá „nárazníková“ prekážka ktorú treba prekonať. Získajte väčší pocit bezpečia, žalúzie totiž dokážu znepríjemniť človeku vlámanie sa do domu.

Znížený hluk

Vonkajšie žalúzie C65 znižujú hlučnosť z vonku. Pokiaľ bývate na rušnej ulici kde pravidelne premávajú autá, vonkajšie žalúzie sú ideálnym riešením. Naše vonkajšie žalúzie Cetta sú tiež tichšie pri manipulácii vďaka vlisovanej gume. Vonkajšie žalúzie tiež dokážu odolávať vetru a znižujú jeho hlučnosť.

Zníženie teploty

Vonkajšie žalúzie dokážu znížiť teplotu v dome až o 7°C. Často sa vonkajšie žalúzie zvyknú porovnávať s klimatizáciou. Vonkajšie žalúzie ale nevháňajú studený vzduch dovnútra ale zabraňujú preniknutiu slnečných lúčov dovnútra vďaka čomu dokážu efektívne udržiavať nižšiu teplotu v dome.

Ovládanie

Ovládanie žalúzií je jedna z najväčších predností. Na výber máte až 4 varianty ovládania. Môžete použiť aj svoj mobilný telefón s prístupom na wifi a ovládať svoje žalúzie odkiaľkoľvek na svete. Máte na výber aj vypínač priamo na okne alebo diaľkový ovládač. Najlacnejšie riešenie je ovládanie pomocou kľuky.

Životnosť

Vonkajšie žalúzie sa kupujú väčšinou raz v živote (pokiaľ sa nesťahujete). Ich životnosť sa počíta na desiatky rokov. Vďaka kvalitným materiálom ako je hliník dokážu hravo prežiť akékoľvek iné možnosti tienenia. Vďaka ich životnosti sa časom vaše náklady vrátia späť keďže nemusíte stále meniť produkty na tienenie.

Varianty montáže

Tieto tri typy montáže môžu byť v dvoch variantoch: krycia schránka priznaná / krycia schránka včlenená do zatepľovacieho systému alebo obvodového plášťa.

Roletky deň a noc v kuchyni

Montáž do vytvoreného vrecka

(strop /stena)

Vertikálne žalúzie jemné bledo-oranžové

Montáž do špalety na rám okna

(strop /stena)

Vertikálne žalúzie jemné bledo-oranžové

Montáž na rozširovací profil okna

(strop /stena)

Špecifická montáž

 • Samonosná verzia (upevnenie žalúzie na vodiacich lištách)
 • Fasádna verzia (guľatá kazeta; montáž na fasádu)
 • Montáž do prekladu Heluz (zapustené vodiace lišty)
 • Montáž do prekladu Porotherm (vhodné pre samonosné verzie)
 • Samonosná žalúzia s nábalom mimo kanálu

S montážou do prekladu treba počítať už vo fáze projektu rodinného domu.

Ovládanie

Manuálne – kľukou

Elektricky – diaľkovým ovládačom

Elektricky – vypínačom

Mobilným telefónom – aplikácia

Rozmery

Minimálna šírka
600 mm
Maximálna šírka
6000* mm
Maximálna výška
4000 mm
Maximálna plocha
8 m2  (pre ovládanie kľukou)
24 m2  (pre ovládanie motorom)

*Upozornenie: S rastúcou šírkou žalúzie klesá trieda jej odolnosti voči vetru. Atypické rozmery nevyrábame.

Technické parametre

Horný profil FeHorný profil AlDolný profilLamelaBočné vedenieRebríčekTextilný pásik
Rozmer56 × 5858 × 6067 × 1365 mmvodiaca lišta / Fe/PVC lanko60 x 726 x 0,28
MateriálFe – železoAl – hliníkAl – hliníkAl- hliníkPESPES
Farbapozink, plechsurový hliníkelox. hliníkPodľa vzorkovníkaelox / sivá, čiernasivá, čiernasivá, čierna
*pre max. šírku 4000 mm

REZ

Horný profil

Horný profil

Dolný profil

Dolný profil

Lamela

Lamela

Varianta vyhotovenia

Duo – systém

Tento systém je špeciálny v rozdielnom naklápaní spodnej a vrchnej časti žalúzie. Preto sa horná časť (polovica žalúzie) môže nechať otvorená aby prepustila svetlo a spodná sa môže zaklopiť. Samozrejme funguje to aj opačne. Systém Duo odporúčame do pracovní, kancelárií, konferenčných miestností a podobne.

 • umožňuje rozdielny stupeň naklopenia lamiel hornej a dolnej časti žalúzie súčasne
 • zaisťuje oveľa väčšiu variabilitu zatienenia
 • vhodné riešenie do administratívnych budov, školiacich miestností alebo konferenčných hál
Systém DUO
plissé sieťky

Klimatizácia alebo žalúzie?

Vonkajšie žalúzie sa často porovnávajú s klimatizáciou. A viete prečo? Vonkajšie žalúzie dokážu znížiť teplotu počas leta až o 7°C. Klimatizácia dokáže nepochybne ochladiť viac a dokonca dnes sa dá aj kúriť klimatizáciou. Pokiaľ patríte tiež k ľudom čo zvažujú pre a proti a vybrali ste si klimatizáciu, odporúčame vám kvalitu za rozumnú cenu ako robí napríklad Etherna.

Ak ste sa rozhodli pre žalúzie, urobili ste rozhodne dobre. Okrem chladenia priestoru vďaka zadržiavaniu slnečných lúčov dokážu efektívne tieniť a chrániť vaše okná. Ovládajú sa pohodlne mobilom a svoje súkromie máte vždy pod kontrolou, aj keď nie ste doma.

Farebné prevedenie – vzorkovník farieb

RAL 1015

RAL 1015

RAL 6005

RAL 6005

RAL 7016

RAL 7016

RAL 7022

RAL 7022

RAL 7035

RAL 7035

RAL 7038

RAL 7038

RAL 7048

RAL 7048

RAL 8014

RAL 8014

RAL 9002

RAL 9002

RAL 9005

RAL 9005

RAL 9006

RAL 9006

RAL 9007

RAL 9007

RAL 9010

RAL 9010

RAL 9016

RAL 9016

VSR 780

VSR 780

DB 702

DB 702

DB 703

DB 703

RAL 3004

RAL 3004

RAL 3000s

RAL 3000s

RAL 5002

RAL 5002

RAL 5014

RAL 5014

W 210

W 210

Galéria

Vonkajšie žalúzie C65 zavreté
Vonkajšie žalúzie C-65
Vonkajšie žalúzie Cetta 80 systém Duo
Vonkajšie žalúzie C65 otvorené
Vonkajšie žalúzie C-65 hnedé
Vonkajšie žalúzie C65 systém duo
Vonkajšie žalúzie Cetta-65
Vonkajšie žalúzie Cetta 65
Vonkajšie žalúzie Cetta 65 na budove

Často kladené otázky

Aká je cena vonkajších žalúzií C65?

Cena vonkajších žalúzií C65 / Cetta 65 je závislá od rozmerov, prevedenia, spôsobu ovládania (motoricky / mechanicky), farby, komponentov a podobne. Žalúzia o veľkosti 240 x 150 sa môže pohybovať od 650 € až do 1000 €. Cena záleží od veľa parametrov. Dajte si spraviť bezplatnú cenovú ponuku na vonkajšie žalúzie C65.

V ktorých mestách pôsobí vaša firma?

Naša firma realizuje zákazky v mestách Bratislava, Liptovský Mikuláš, Martin, Prievidza, Trenčín a v ich širokom okolí. Všetky mestá v ktorých pôsobíme viete nájsť v zozname miest nášho pôsobenia. Vieme ísť aj ďalej za naše bežné mestá pôsobenia, pokiaľ budete mať väčší objem tovaru.

Ako dlho trvá dodanie a montáž vonkajších žalúzií Cetta 65?

Vonkajšie žalúzie majú dodaciu dobu od 3 až do 5 týždňov. Montáž ale závisí od veľkosti zákazky. Pri menšej zákazke môže trvať zvyčajne pár hodín.

Čo o nás povedali naši zákazníci?

Výrobok nevyžaduje mimoriadnu údržbu a mazanie ovládacích mechanizmov. Pri bežnom znečistení pravidelne utrite povrch výrobku prachovkou alebo navlhčenou mäkkou textilnou tkaninou alebo špongiou a vždy vytrite dosucha! Používajte iba mydlové roztoky bez chemických prísad, s teplotou do 30 ºC. Nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky, ako organické riedidlá, rozpúšťadlá, čistiace piesky, čistiace pasty, vyvíjače pary a silné alkalické čistiace prostriedky. Odporúčame vykonávať pravidelnú kontrolu a údržbu vonkajších žalúzií.

Pravidelná kontrola stavu žalúzií C65:

 • trvalé funkcie žalúzií (rovnomerné vyťahovanie a spúšťanie)
 • stav a mieru znečistenia lamiel
 • opotrebenie vyťahovacích pásikov a rebríkov
 • stav vodiacich líšt
 • správnu funkciu koncových spínačov
 • hlučnosť chodu

Upozornenie:
Dbajte na opatrné čistenie tieniacich lamiel, aby nedošlo k ich pretlačeniu alebo inému poškodeniu. Pri čistení okien výrobok nastavte do takej polohy, aby nemohlo dôjsť k jeho poškodeniu a aby nebránil v čistení. Chráňte výrobok pred znečistením pri stavebných úpravách a pri maľovaní. Pri sile vetra nad medznú hodnotu podľa tabuľky sa musia žalúzie s manuálnym ovládaním a motorovým ovládaním bez čidla vytiahnuť hore do hornej polohy, aby nedošlo k jej poškodenie alebo k poškodeniu jej okolia

Podobné produkty žalúziám Cetta 65

Roletky deň a noc v kuchyni

Najpoužívanejší typ vo vonkajšom tienení

Vertikálne žalúzie jemné bledo-oranžové

Univerzálna vonkajšia žalúzia

Vertikálne žalúzie jemné bledo-oranžové

Jedny z najvyspelejších vonkajších žalúzií

Naši obchodní partneri a dodávatelia vonkajších žalúzií

logotyp Michal Kohút
partner isotra
Somfy logo