Žalúzie vnútorné farba antracit dvojdielne okno

Vnútorné žalúzie na plastové okná

Aké vnútorné žalúzie si vybrať na plastové okná?

Vnútorné žalúzie na plastové okná

Máte plastové okná a rozmýšľate ako tieniť? Najčastejšie sa používajú vnútorné žalúzie. Mnoho veľkých firiem na Slovensku spolu s predajom plastových okien ponúka ako doplnok vnútorné žalúzie. Vnútorné žalúzie na plastové okná sú stále cenovo najdostupnejšia ochrana proti slnku. Žalúzie sa ale od svojho vzniku zmenili. Najmodernejší typ žalúzie ktorý je dnes na trhu sú retiazkové celotieniace žalúzie. Toto interiérové tienenie má najširšiu škálu prevedení. Vzorkovník lamiel je veľmi pestrý a tiež aj možnosti farebného prevedenia nosníku či doplnky ako rebríček a stuha.

Ako vyzerajú vnútorné žalúzie na plastových oknách?

Vnútorné žalúzie ponúkajú elegantný dizajn ktorý nijak neruší prostredie v ktorom sa nachádzajú. Pri farebných kombináciách sa hodia do akéhokoľvek interiéru. Na okná s imitáciou zlatý dub odporúčame zlaté lamely. na okná vo farbe antracitu sa najviac hodia strieborné. Na biele klasické plastové okná sú najčastejšie vyberanými biele a strieborné.

Galéria realizácií

Žalúzie vnútorné striebristá vzorka
Žalúzie vnútorné čierne lamely
Žalúzie vnútorné strieborné
Žalúzie vnútorné balkónová stena
Žalúzie vnútorné zlatý dub
Žalúzie vnútorné šedé vzorované
Žalúzie vnútorné farba antracit dvojdielne okno
Žalúzie vnútorné

Cena vnútorných žalúzií na plastové okná

Cena vnútorných žalúzií je najlacnejšia z pomedzi všetkých druhov interiérového tienenia. Žalúzie viete získať na trojdielne okno (2 malé, 1 veľké) už od 65 €. Cena samozrejme závisí od farby lamiel a nosníka. Internetové e-shopy ponúkajú vnútorné žalúzie za porovnateľné ceny no bez montáže. Kúpou vnútorných žalúzií získate okrem montáže v cene aj dodanie zdarma a tiež záruku na produkt ale aj montáž. Kúpte si vnútorné žalúzie od montážnej firmy za rovnakú cenu ako u internetového e-shopu. Získajte bezplatnú cenovú ponuku.

Ako zamerať vnútorné žalúzie na plastové okná?

Vnútorné žalúzie sa merajú v 2 úrovniach. Šírka a Výška

Šírka

Šírka sa meria podľa šírky lamely. Dôležité je zmerať šírku v bode kde bude lamela behať po silóne. Teda šírku nemeriame priamo na skle ale asi centimeter od skla a vždy v troch miestach (spodok, stred, vrch) a vyberieme najnižšiu nameranú hodnotu. Šírka žalúzie by teda mala byť väčšia ako sklo ale len v prípade oblej zasklievacej lišty. V prípade rovnej zasklievacej lišty meriame šírku tak aby lamela bola užšia a zmestila sa do priestoru v ktorom sa bude pohybovať.

Výška

Výška vnútornej žalúzie sa meria jednoduchšie. Priložte meter na vrch skla aby narazil na vrch do zasklievacej lišty a spodok metra priložte na spodok okna aby taktiež narazil do zasklievacej lišty. Výšku potom zaokrúhlite vždy nahor.

Montáž a prichytenie vnútorných žalúzií

Montáž nosníku žalúzie

Priložte žalúziu na okno aby dosadla na svoje miesto. Aby žalúzia bola namontovaná rovno, dbajte na rovnakú vzdialenosť nosníka vľavo ako aj vpravo pokiaľ je tam vôľa. Potom už len namontujte po 2 skrutky na každú stranu.

Spodné kolíky a dokončenie montáže

Na prichytenie silónu máme na žalúzii kolíky. Pre prichytenie kolíkov musím vyvŕtať malú dierku (priemer cca 2mm) tak aby žalúzie doľahli dole. Dôležité je dať si pozor na odstup od bočnej zasklievacej lišty. Odstup musí byť taký veľký aby lamely mohli ísť plynule kolmo dole. To znamená že odstup od boku musí byť taký veľký ako odstup silónu hore. Pre dokončenie montáže namontujte krytky, úchytky a pripevnite kolíky pomocou uzla (najskôr ide do diery silón s uzlom a následne po ňom kolík).

Najčastejšie problémy vnútorných žalúzií

Poškodená páska / stuha

Rozstrapkaná Stuha

Pokiaľ sa stuha pára a je rozstrapatená ako na obrázku, žalúzia už dlho nevydrží. Vyťahovanie a sťahovanie žalúzie závisí iba od nej

Pretrhnutá stuha

Ak sa stuha pretrhne, žalúziu už nie je možné vytiahnuť a oprava už tiež nie je možná. Žalúziu odporúčame vymeniť

Rozstrapatená stuha na žalúzii

Rozstrapatená stuha

Pretrhnutá stuha na vnútornej žalúzii

Pretrhnutá stuha

Roztrhnutý silón

Roztrhnutý silón nemusí byť vždy problém. Silón slúži len na stabilizáciu lamiel po bokoch. Pokiaľ sa silón roztrhne, žalúzia je stále funkčná. Žalúziu viete dvíhať aj preklápať. Nevýhodou je že žalúzia pri manipulácii s oknom môže lietať a búchať do okna. Silón sa však dá ľahko vymeniť.

Roztrhnutý silón vnútornej žalúzie

Polámaný kolíček

Ak sa vám poškodí kolíček, nemusí to znamenať hneď aj znefunkčnenie silónu. Pokiaľ sa hlavička kolíku poškodila ale zvyšok kolíku vnútri stále drží silón, žalúzia je v poriadku. Kolík na obrázku je síce poškodený ale svoju úlohu stále plní.

Poškodený kolíček na vnútornej žalúzii

Zakrivená a poškodená lamela

Poškodené alebo zakrivené lamely sa dajú napraviť už len manuálne, nikdy to už však nebude ako keď boli nové od výroby. Poškodené lamely sa už nedajú vymeniť. Pokiaľ vám však prekáža poškodená lamela, môžete si celú žalúziu vymeniť. Žalúzie sú lacné a je to najjednoduchší spôsob akým vyriešiť estetickú vadu. Pre lacné žalúzie prosím vyplňte formulár a získajte svoju bezplatnú cenovú ponuku.

Ako sa dajú vnútorné žalúzie opraviť?

Stuha a poškodená lamela sú súčasti žalúzie ktoré sa už opraviť či vymeniť nedajú. V prípade silónu, poškodených krytiek, úchytiek či kolíkov sa všetko dá opraviť a vymeniť. Pokiaľ potrebujete poradiť alebo kúpiť chýbajúce súčasti, kontaktujte nás telefonicky alebo skrz kontaktný formulár.

Andrej Kohút
Andrej Kohút

Majiteľ a konateľ firmy ROL s. r. o. s viac ako 10 ročnou praxou v obore tieniacej techniky. Marketingu sa venuje od roku 2018. Súčasnú firmu založil v roku 2021. Miluje pomáhať ľudom a napĺňať ich potreby a priania.

Články: 17

Pridaj komentár / Recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *