Sieťky proti hmyzu

Montáž – Sieťky na okná

Ako namontovať sieťky na okná?

Montáž sieťok na okná

Montáž sieťok na okná je azda najjednoduchšia záležitosť. Sieťky na okná sa montujú veľmi intuitívne. Výsledok dobrej montáže záleží od správneho merania. Pokiaľ máte správne zamerané rozmery sieťok, montáž vám zaberie menej ako 2 minúty. Aby ste však vedeli aké rozmery sú správne a aké sieťky na okná si vybrať pozrite si článok ako si vybrať sieťky na okná.

Rozbalenie sieťok

Pri rozbaľovaní sieťok na okná si dajte obzvlášť pozor. Zvyčajne býva zabalených viac sieťok spolu a každá jedna má ostré rohy. Ostré rohy sieťky by vedeli prepichnúť sieťovinu a razom sieťky stratia na funkčnosti.

Zabalené sieťky na okná

Zabalené sieťky na okná

Montáž sieťok

Samotná montáž je neinvazívna takže nepotrebujete žiadne náradie. Jednoducho prichyťte sieťku z vonku na rám okna a otočte háčiky tak aby sa rám sieťky zachytil o rám okna. Skontrolujte či je spojenie pevné a sieťka je namontovaná.

Háčiky na sieťky na okná

Háčiky na prichytenie sieťky na okno (rôzne veľkosti)

Výnimočné prípady vyskytujúce sa pri montáži

Dvojdielne okno bez stĺpiku

Pri dvojdielnom okne bez stĺpiku zvykne byť medzera medzi rámom sieťky a druhým oknom. To ale nemôže byť keďže by vám tade preletel všetok hmyz. V tomto prípade odporúčame kúpiť nalepovaciu štetinu a vyplniť štetinou priestor medzi sieťkou a oknom.

Medzera medzu sieťkou a oknom

Medzera medzi rámom sieťky a oknom. Touto medzerou dokáže prechádzať aj väčší hmyz

Krivý rám okna

Ako namontovať sieťku na okno keď rám okna je krivý? Najdôležitejšie je zamerať najmenší rozdiel v šírke alebo výške okna zvyšnú medzeru ktorú spôsobil nepresný krivý rám okna môžeme vyplniť nalepovacou štetinou. V prípade keď rozmer našej sieťky je väčší ako priestor svetla v okne, môžeme použiť kladivo. Kladivom z vonku pribuchneme rám sieťky aby doľahol na okno a môžeme pripevniť háčikmi.

Sieťka na okno na ukážku

Maketa sieťky na okno. Pri montáži chyťte za bočné držiaky (šípka vpravo a vľavo) a zacvaknite háčiky o rám okna (šípka hore)

Údržba sieťok

Sieťky na okná sú veľmi odolné a netreba pri nich veľkú starostlivosť. Často stačí len prejsť vlhkou handričkou alebo vlhčeným obrúskom či metlou s jemnými štetinami. Dôležité je aby ste si dávali pozor a neroztrhli sieťovinu. Všetko o údržbe si prečítajte v článku: Servis a údržba sieťok na okná.

Často kladené otázky

  • Viem si namontovať sieťky aj sám?

    Áno, sieťky na okná si viete namontovať aj sami doma. Montáž je veľmi jednoduchá a opísaná v tomto článku. Pri akýchkoľvek otázkach nás kontaktujte.

  • Ako dlho tráva montáž sieťok na okná?

    Montáž sieťok na okná trvá asi tak dlho ako ich rozbalenie. Montáž viete zvládnuť za 2 minútky.

Andrej Kohút
Andrej Kohút

Majiteľ a konateľ firmy ROL s. r. o. s viac ako 10 ročnou praxou v obore tieniacej techniky. Marketingu sa venuje od roku 2018. Súčasnú firmu založil v roku 2021. Miluje pomáhať ľudom a napĺňať ich potreby a priania.

Články: 17

Pridaj komentár / Recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *