Sieťky na okná z vnútra

Servis a Údržba – Sieťky na okná

Ako sa starať o sieťky a ako ich opraviť.

Servis

Sieťky na okná majú jednoduchý a nenáročný servis. Štandardne sú vyrobené z hliníkového rámu a sieťovina je zo sklo-vlákna.

Čo všetko sa dá pokaziť a vymeniť?

  • Sieťovina
  • Tesniaca guma
  • Háčiky
  • Rám
  • Plastové rohy

Toto sú všetko vymeniteľné súčasti sieťky na okná. Každá jedna súčiastka z ktorej pozostáva sieťka, sa dá vymeniť.

Sieťky na okná z vnútra

Sieťovina

Sieťovinu treba vybrať z tesniacej gumy a následne odstrihnúť novú sieťovinu požadovanej veľkosti. Tesniaca guma sa môže použiť pôvodná. Nestáva sa často že by bola poškodená súčasne so sieťovinou. Ak sa však jedná o menší zárez alebo menšiu dieru v sieťovine, môžete ju oblepiť silnejšou lepivejšou páskou z oboch strán.

Tesniaca guma

Tesniaca guma drží sieťovinu na svojom mieste. Jej životnosť a výdrž je veľmi veľká a často vydrží dlhšie ako samotná sieťovina. Ak sa však pokazí je možné ju u nás objednať napríklad telefonicky a vymeniť. Tesniaca guma je v škáre hliníkového profilu. Budete potrebovať pravdepodobne aj drievko na zatlačenie gumy aby bola na svojom mieste.

Plastové rohy

Plastové rohy sú lacnejší variant od vnútorných rohov ktoré sú vnútri uprostred hliníku. Plastové rohy sa dajú jednoducho vymeniť ale budete potrebovať viac sily a pravdepodobne aj kladivo. Pre objednanie plastových rohov sieťky nám zavolajte.

Háčiky

Háčiky ktoré držia sieťku na okne, nie sú z hliníku. Môže sa stať že sa časom poškodia alebo zhrdzavejú prípadne stratia svoju pevnosť. Pri výmene háčikov potrebujete vyvŕtať starý nit a zacvaknúť na to isté miesto nový nit s nitovacími kliešťami a háčikom. Výmenu zvládne každý laik aj sám doma.

Rám – hliníkový profil

Hliníkový rám je súčasť sieťky ktorý sa kazí najmenej. Keď často zhadzujete sieťku, môže sa stať že sa vám ohne keď je u vás v domácnosti. Rám sa nikdy nepoškodí keď je na okne. Rám viete zdeformovať len mechanicky. Pokiaľ sa vám podobná situácia stane, viete akúkoľvek zo strán hliníkového profilu vymeniť.

Údržba

Sieťky na okná sú bez-údržbové. Nevyžadujú si žiadnu údržbu ani iné špeciálne zachádzanie. Raz za 3 mesiace vám stačí pozametať prach a prípadné pavučiny jemnou metličkou. Dávajte si však pozor aby ste ničím ostrým nezasiahli sieťovinu a tiež aby ste do nej netlačili. V takomto prípade sa sieťovina môže natiahnuť, uvoľniť z bokov a je labilnejšia. Pokiaľ sa sieťky na okná nebudete dotýkať, nemalo by sa jej nič stať. Sieťky dokonca nemusíte ani zhadzovať na zimu, sieťky sú schopné odolať zmenám teploty a aj nepriaznivým poveternostným podmienkam či silnému dažďu. Pri väčšom znečistení sieťok môžete použiť aj sprchovú hadicu. Odmontujete sieťky a osprchujte ich vo vani alebo v sprchovom kúte.

Všetko o sieťkach a ako si vybrať sieťky nájdete v článku: Ako si vybrať sieťky na okná

Andrej Kohút
Andrej Kohút

Majiteľ a konateľ firmy ROL s. r. o. s viac ako 10 ročnou praxou v obore tieniacej techniky. Marketingu sa venuje od roku 2018. Súčasnú firmu založil v roku 2021. Miluje pomáhať ľudom a napĺňať ich potreby a priania.

Články: 17

Pridaj komentár / Recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *